Nebeská družina

Nebeská družina
Originální název: Nebeská družina

Naše vojsko - 2007

Naše vojsko (2007)

Příběh začíná na přelomu let 1943 - 1944 a vypráví o setkání dvou mužů. První je Sven Bauman, německé tankistické eso. Druhým je Werner Ritz, egyptolog, člen společnosti Ahnenerbe a příslušník tajného Černého Řádu SS. Na pozadí historického příběhu je především popsána duchovní změna člověka, který se v mládí stal zapáleným zastáncem extrémní ideologie. "Obsaďte domy!" křikl na všechny. "Všichni ke svým zbraním! Obsaďte okna a dveře a dejte jim lekci! Pár výstřelů a obrátí se na útěk." Vojáci, technici, každý kdo měl nohy, se rozběhl do domu, kde byly jejich zbraně. Během necelé půl minuty obsadilo méně něž sto třicet mužů všechny domy. Více než polovina z nich patřila k těm nejelitnějším vojákům, jací bojovali na východní frontě. Jejich nepřítelem však dnes nebyli vojáci s rudou hvězdou na čepici, ale jejich vlastní soukmenovci. Němci. Křesťané. (Založil/a: Patrik11)