Potíže v zálivu Pollensa

Potíže v zálivu Pollensa Originální název: Problem at Pollensa Bay

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-3056-6

Knižní klub (2011) 978-80-242-3056-6 176

Soubor vydaný ve Velké Británii v roce 1991 zahrnuje povídky, které do té doby vyšly knižně pouze ve Spojených státech. V titulním příběhu Potíže v zálivu Pollensa a v Záhadě na regatě se setkáme s Parkerem Pynem, v povídkách Druhý gong a Žlutý kosatec s Herculem Poirotem, v příbězích nazvaných Pestrobarevný čajový servis a Detektivové lásky pak s Harleym Quinem. Dva zbývající - Pes na prvém místě a Květ magnolie - doplňují zdařilou osmičku neotřelých případů z pera královny detektivek. (Založil/a: Cimr)

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

Venceslao90
  29. 3. 2012, 20:24
Problémem těchto povídkových knih je to, že jednotlivé příběhy jsou příliš povrchní a čtenář se s postavami nedokáže sžít. Z celkových osmi povídek byly dvě slabší, jinak ostatní vyvedené. Nejlepší byly tradičně ty s Poirotem. Je to ale kniha velmi čtivá a zábavná. Já ji přečetl za jeden den, lze ji tedy doporučit, ale žádné propracované a fikané zápletky tady nečekejte.
Bernadette
  11. 2. 2015, 22:55
Škoda, že některé povídky nebyly delší (neplatí to snad jen u povídek v kterých figuruje Pyne). Mnohé mají výborný nápad (Čajový servis), kterému by daleko více slušel větší prostor a hlubší pohled. Zkratkovitost je někdy velmi přínosná, ale v této knize to u většiny povídek neplatí. Genialitu nápadů Christie to značně oslabuje a některé tak bohužel vyzní úplně do ztracena...
Henry Morgan
  18. 10. 2011, 22:49
Asi dvě povídky byly průměrné, ovšem zbytek nečekaně zdařilý. Velmi mě potěšil Quin a pan Pyne. Něco sice nebylo vyloženě detektivní, nicméně bylo to milé a zábavné.
Marta007
  3. 6. 2015, 8:11
Povídky jako takové moc nemusím a, jak již zde bylo v komentářích řečeno, i tyto příběhy by zasloužily víc prostoru. Příběhy Poirota a Pyna byly rozhodně nejlepší. Aghata je ale Aghata, autorka, kterou mám přečtenou snad celou. Ta si vždycky zaslouží vysoké hodnocení.