Hřbitov na talíři

Hřbitov na talíři

Kniha Hřbitov na talíři je určena pro vegetariány a vegany a odpoví na mnoho otázek. Kniha vyšla již ve 2., rozšířeném vydání. Je nyní v kapesnějším formátu a na 150 stranách najdete mnoho informací o složení potravin a kosmetiky. 390 hesel, včetně živočišných „éček“, syřidel apod.

Unikátní příručka kapesního formátu uceleně popisuje používání živočišných surovin v potravinářství, v kosmetice i v oděvním průmyslu a dalších oblastech. Autor se se čtenáři podělil o své dlouholeté zkušenosti a průzkumy trhu. Věděli jste, že se do jídla dává rozemletý hmyz jako barvivo, žaludky telat se používají k výrobě sýrů, krev do zákusků
a lidské vlasy do pečiva? Co je želatina? A jak se využívají zvířecí střeva, placenty a mozky? Tato kniha vám poradí jak se jim vyhnout! Obsahuje více než 390 hesel! (Založil/a: Clareee)

Jan Šťastný Jan Šťastný

Alseri
  15. 3. 2013, 1:06
Výborná kniha, ktorá mnohými vedomosťami a faktami zaskočí aj vege ľudí, ktorí nejedia mäso či živočíšne produkty dokonca viac ako desať rokov. Autor praktického sprievodcu živočíšnymi látkami (nielen) v potravinách myslí naozaj do dôsledkov a publikáciou perfektne zapĺňa vedomostnú medzeru ako v mysli čitateľov, tak aj na pultoch knižného trhu.
cisty
  11. 1. 2014, 16:57
Podtitul zní: Živočišné látky v potravinách a v kosmetice. O tuto problematiku se zajímám, přesto jsem v knize nalezla některé pro mě dosud neznámé informace - nebo také informace, které jsem si sama "nepospojovala". Knížka má malý formát, přesto obsahuje velké množství výrazů, které jsou přehledně řazeny. Je psána srozumitelně a s nadhledem. Přinese mnoho užitečných rad i pro nevegetariány. Knihu jsem měla půjčenou z knihovny, ale jdu si ji koupit!