Ztracený deník sovětské školačky Niny Lugovské

Ztracený deník sovětské školačky Niny Lugovské

Práh - 2004
ISBN: 80-7252-098-9

Práh (2004) 80-7252-098-9 230

Dospívala v době stalinismu a psala si o tom deník. Popsala v něm nejen svůj vnitřní svět, ale i vnější sovětskou realitu. Její deník tak patří k nejvýznamnějším svědectvím té doby - o to cennější, že popisuje každodenní strasti mladého člověka. Jeho autorka byla nakonec zatčena a poslána na Sibiř, kde strávila mnoho let. Deník zabavilo KGB. Lugovskaja Sibiř přežila a zemřela v roce 1990. V roce 2000 byl její deník nalezen v archivech KGB. Nyní vychází v mnoha světových vydáních. (zdroj: www.prah.cz) (Založil/a: clairexyz)

Anapi
  1. 8. 2012, 20:52
Knížka mě upoutala svým názvem a tak trochu jsem čekala, že to bude něco jak deník Anny Frankové, proto si neodpustím srovnání. Tahle knížka se mi líbila mnohem víc. A to proto, že autorka nepíše jen o svých citech, ale i o politické situaci (kupodivu docela trefně), o tom co se děje ve společnosti a nechybí ani pár filosofických úvah.