Noční hlídka

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Argo - 2011
ISBN: 978-80-257-0490-5

Argo (2011) 978-80-257-0490-5 493

Román, jenž podle některých kritiků plyne poklidněji a malinko posmutněněji než ty předchozí, však nepostrádá nic z toho, čím si Sarah Watersová získala své čtenáře - tedy bravurně vykreslené dobové reálie: rozbombardovaný Londýn, neustálý strach z náletů, poničené domy a všudypřítomný chaos. Ženy se pod tíhou nelehké doby ve všech směrech emancipovaly - vyměnily sukně za kalhoty, usedly za volant sanitky a dočkaly se uvolnění i v otázce vztahů a sexuality. (Založil/a: yelito)

Sarah Waters Sarah Waters
*21.07.1966

ribička
  22. 1. 2014, 21:29
Velmi pěkné a autentické popisy Londýna v době bombardování. Přestože se jedná o velmi kvalitní knihu, příběhy postav mě moc nebavily. Jejich propletení sice vyplynulo přirozeně a jemně, ale jednotlivě byly nudné (kromě pasáží, kdy Kay zachraňovala). Nevím, jestli se mi líbila časová osa knihy. Na jednu stranu to bylo zajímavé, na druhou stranu hned na začátku víte, jak to dopadne.
Lalaine
  31. 3. 2012, 16:10
Právě jsem ji dočetla a musím říct, že zde autorka uplatnila svoji vynikající schopnost popisu. Četla jsem zatím všechny její knihy a tato kniha mě velice zaujala proto, jak už tu Sedmikráska psala, je rozdělena do 3 časových období. Kniha je věnována několika příběhům, některé z nich jsou propojeny, některé ne. Některé vás budou zajímat více a některé méně, ale vždycky si najdete ten svůj. Všechny se odehrávají za 2. světové války, tudíž pro milovníky příběhů z druhé světové, vřele doporučuju. :-) Protože je Sarah Waters sama opačné orientace, nemůže i v této knize chybět nějaká ta scénka ...
Orina
  31. 7. 2012, 18:01
Docela jsem se rozhodovala, jestli číst nebo nečíst. Malý vetřelec byl sice pěkný, ale ne zas natolik, abych v knihovně prvními kroky mířila k písmenu W. Nakonec jsem ale neodolala a vyplatilo se. Vzdáleně mi tato kniha připomněla mé oblíbené Údolí panenek. Velmi pěkné čtení okořeněné netradičním postupem času. Ještě jsem očekávala hlubší popis vztahu Kay a Julie. Ale i přes to zařazuji do mých nej.
Lora.Greenová
  24. 4. 2015, 18:47
Četla jsem všechny její knihy s lesbickou tématikou, a tato jediná mě zklamala.
Měla jsem pocit, že se skoro nic neděje, chyběla obvyklá gradace děje. V tomto případě mě film bavil mnohem víc, byl zajímavější a měl větší spád.
A místy jsem měla pocit, že si snad překladatel dělá srandu. Výběr slov byl místy opravdu hrozný, úplně mě vytrhl ze čtení a pokazil v mých očích kvalitu knihy.
Sedmikraska4
  3. 2. 2012, 12:01
Další výtečně napsaná kniha, tentokráte z druhé světové války. Tento názor nepochází z mé hlavy,ale souhlasím s ním - nebyl by to zase až tak zajímavý příběh, kdyby jej nenapsala Sarah Waters svým úžasným stylem, a kdyby nebyl pojat tak, jak kniha pojata je, tedy ve třech časových rozmezích, odehrávajících se pozpátku. V porovnání s ostatními romány téže autorky je však tento na druhém místě hned po Špičkou jazyka.