Půlnoční hora

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Host - 2011
ISBN: 978-80-7294-505-4

Host (2011) 978-80-7294-505-4 133

Bastien je neobyčejný člověk. Pracuje jako školník jezuitského lycea, ale veškerý volný čas věnuje studiu tibetského lámaismu a duchovním cvičením. Straní se společnosti a žije osaměle jako skutečný buddhistický mnich. Jeho izolace ovšem skončí, když se do sousedství přistěhuje mladá svobodná matka Róza. Ta se o svérázného Bastiena začne zajímat a nakonec se rozhodnou, že společně odjedou do Tibetu. V daleké zemi však odhalí tajemství, jež možná měla zůstat navždy skryta.
Brilantní román Půlnoční hora je podivuhodným svědectvím o duchovním hledání a zoufalé touze po vykoupení, které v mnohém připomene nejlepší prózy Hermanna Hesse.

Jean-Marie Blas de Roblés Jean-Marie Blas de Roblés
*1954

TomToman
  24. 4. 2015, 17:18
Přečteno--- dýchl na mě duch buddhismu. Pocit tajemna. Mystiky, která je v závěru zajímavým způsobem komentována. Dialog mezi matkou a synem. A hlavně o člověku, který na ně hluboce zapůsobil....