Leda

Leda

Moba - 2011
ISBN: 978-80-243-4486-7

Moba (2011) 978-80-243-4486-7 328

Londýn: Město obchází sériový vrah a vraždí ženy. Pak vystavuje jejich mrtvá těla, strašlivě zohavená, na veřejných místech. Už byla nalezena třetí oběť, přičemž všechny vraždy vykazují společné znaky, které pro policii představují hádanku: na každém místě činu se najde tajemné znamení. Všechny oběti byly v moci vraha přesně 36 dní a všechny měly v krku zastrčený ptačí zobák. Lucy Maguire, vyšetřující policistka, věří, že se ženy staly oběťmi okultního náboženského obřadu. Co ale vrah se ženami 36 dní dělal - a kdo bude jeho příští obětí? Když zmizí další žena, začíná boj s časem, neboť policii zbývá jen 36 dní k vypátrání vraha...

Yggdrasil
  2. 7. 2013, 11:59
Rozhodně minimálně zajímavá kniha. Z počátku mi trvalo, než jsem si na všechny roviny vyprávění zvykla i ta melanchičnost hlavní postavy byla krapet rušivá, ale celkově se příběh nádherně rozvíjel ke konci, který měl opravdu grády.