Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Peklo na Východě

84%
4 5
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Peklo na Východě
Autor:


Nejnovější vydání:
Universum - 2011
ISBN: 978-80-242-2986-7
Počet stránek: 168
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Universum (2011) 978-80-242-2986-7 168

Kniha Peklo na Východě vyšla jako doprovodná publikace ke stejnojmennému dokumentárnímu seriálu stanice BBC a zabývá se počátky a průběhem druhé světové války v Asii – zejména nepochopitelnou krutostí, s jakou Japonci přistupovali ke svým nepřátelům: zajatým západním civilistům, Číňanům na okupovaných územích a k válečným zajatcům. Na základě osobních výpovědí pamětníků a objevů v archivech vznikl pozoruhodný obraz excesů války v Asii, ať už jde o vraždění čínských civilistů, znásilňování a nucenou prostituci asijských žen, lékařské pokusy na zdravých Číňanech či nelidské podmínky v zajateckých táborech. Autor se snaží dopátrat kořenů, z nichž tyto krutosti vycházely, a nezapomíná ani na válečné hrůzy, jichž se dopouštěli Spojenci – bombardování Tokia zápalnými bombami, které si vyžádalo velké oběti na životech, ale také individuální dobíjení japonských vojáků a mrzačení jejich mrtvol.

(více)  

Štítky

více  
Laurence Rees Laurence Rees
*??.??.1957

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

janeicka
80% 80% 80% 80% 80%
  17. 1. 2014, 12:27
Stejnojmenný seriál jsem bohužel neviděla, ale i tak mě kniha zaujala. Jednotlivé kapitoly knihy jsou prokládány očitými svědectvími, která jen umocňují vyprávění. Zapůsobila na mě rovněž kapitola o náletech Spojenců na různá japonská města, kde díky převážně dřevěné konstrukci budov zahynuly statisíce lidí v plamenech...
ready19
100% 100% 100% 100% 100%
  17. 1. 2016, 0:41
Super práce. Rozhodně jsem se dočetl hodně věcí, které v jiných knížkách a dokumentech o 2.sv válce nejsou. Jak sám autor zmínil, narozdíl od drtivé většiny historiků nezkoumá válku jen prostřednictvím dokumentů v archivech, ale mluví s přímými aktéry. Tím je tahle knížka nejcennější a nejlépe přibližuje válečné hrůzy. Hlavně my Evropané často zapomínáme, že 2.sv válka nebyla jen u nás, ale i v Asii, a to v nemenším měřítku.