Ďáblovy housle

Ďáblovy housle

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-3005-4

Knižní klub (2011) 978-80-242-3005-4 336

Nová „hudební detektivka“ španělského muzikologa a spisovatele začíná koncertem, po němž je slavná houslistka Ane Larrazábalová zavražděna, když dohrála náročnou skladbu Paganiniho – geniálního umělce, jehož virtuozitu i slávu údajně ovlivnilo spojení s ďáblem. Na těle je její vlastní krví napsáno iblís – arabsky ďábel. Zmizely i drahocenné housle. Vyšetřování se ujímá inspektor Perdomo; sleduje teroristickou stopu, poznává svět mistrů houslařů a umělecký svět plný intrik. Brzy se dozvídáme, že zmizelé stradivárky pocházely z pozůstalosti Paganiniho a housle pak všem majitelům přinesly jen neštěstí...

Joseph Gelinek Joseph Gelinek

Margret
  7. 10. 2011, 22:54
Po nadšení z Desáté symfonie jsem trochu zklamaná. Pár prvních pasáží mě drželo v naději že tato kniha bude důstojným pokračováním, ale po pár kapitolách se lano co mě udržovalo v napětí zúžilo na nit. Zajímavá metoda řešení zločinu, avšak motiv i samotný závěr ve mě vyvolali spíš protočení očí než otevřenou pusu. Vysvětlivky jmen a hudebních termínů v průběhu mi přišly zbytečné. I tak za hudební tematiku dávám 3*.