Koláč s kapkou jedu

Koláč s kapkou jedu

Podtitul: Případ Flavie de Luce

Originální název: Sweetness at the bottom of the pie

Euromedia Group - 2016
ISBN: 978-80-242-5081-6

Euromedia Group (2016) 978-80-242-5081-6 320
Knižní klub (2011) 978-80-242-3075-7 317

Největší vášní jedenáctileté Flavie de Luce, dcery britského aristokrata, je chemie – a brzy bude mít příležitost uplatnit své poznatky (zvláště o jedech) při vyšetřování zločinu. Jednoho dne najdou de Luceovi přede dveřmi svého domu mrtvého ptáka s poštovní známkou v zobáku, což Flaviina otce filatelistu velmi rozruší. Nedlouho poté objeví dívenka na zahradě umírajícího muže. Z vraždy je obviněn Flaviin otec a Flavie začne vyšetřovat na vlastní pěst. Zdá se, že současný zločin nějak souvisí s dávnou děsivou smrtí jednoho z otcových učitelů… Malá, ale inteligentní a odvážná vypravěčka nás s nadhledem a často překvapivě pronikavou ironií zavede do prostředí anglického venkova 50. let minulého století. Koláč s kapkou jedu připomíná klasická díla anglické detektivní školy a ocení ho nepochybně každý milovník napínavých příběhů bez rozdílu věku.

#vraždy  #anglie
Alan Bradley Alan Bradley
*??.??.1938

psychoklara
  26. 1. 2015, 19:58
Kvalitní, ale dost zdlouhavý příběh, který mi místy přišel opravdu nesnesitelně rozvleklý. Nejsem fanoušek detektivek, takže z tohoto pohledu to nedokážu posoudit, ale i přesto, že hlavní hrdinka byla velmi sympatická a její ironické poznámky stály za to, v poměru ke zbytku knihy jich nebylo dost na to, aby mi připadala dostatečně napínavá a zábavná. Zkrátit ji na polovinu, měla by ode mně plný počet hvězd.
moonchild
  14. 11. 2013, 14:28
Vypravěčka nás zavede do prostředí anglického venkova 50.let minulého století.Román připomíná klasická díla anglické detektivní školy.
nana
  31. 8. 2014, 8:13
Rozhodně si dokážu představit, jak moc by mě kniha uchvátila tak před deseti lety! I teď jsem z ní však nadšená! Pro mě jedna z mála novinek, kterých nelituju, že jsem se do nich vůbec pustila. Velice pěkně a chytře napsaný příběh o malé holce, která pátrá a snaží se očistit svého otce od nařčení z vraždy.
Irene
  12. 2. 2012, 10:39
Při čtení jsem se opravdu pobavila a hlavní hrdinka Flavie de Luce je skvělá. Myslím, že by z ní mohla klidně vyrůst Lisbeth Salander.
stepuli
  1. 10. 2016, 11:09
Při čtení jsem byla už o něco starší, než je cílová skupina této knížky, ale určitě mě bavila. Zvědavá inteligentní dívka rozkrývá záhadu a díky tomu, že má na věc jiný pohled než dospělí, dokáže se dostat dál než oni.
Artep524
  28. 6. 2016, 13:44
I přesto, že hlavní hrdinkou je jedenáctiletá dívka, není kniha dětinská nebo jednoduchá. Naopak je velice inteligentní a svěží. Ráda si přečtu další díly.
sallyhec
  1. 5. 2015, 12:05
Sympatická hrdinka, úžasná zápletka, skvělý, svižný a poutavý děj. S radostí se vrhám na další případ Flavie!
Norinka
  28. 2. 2013, 20:56
Dobře napsané, napínavé, vtipné, pomalu spolu s Flavii odhalujete, co se vlastně stalo, báječná knížka :)