Příliš hořká čokoláda

Příliš hořká čokoláda Originální název: Příliš hořká čokoláda

Moba - 2011
ISBN: 978-80-243-4462-1

Moba (2011) 978-80-243-4462-1 224

Moře, slunce, víno, vlny rozbíjející se o útesy... Právě tohle přilákalo poslední týden sezony devět hostů na malý chorvatský ostrůvek. Ale někteří si slibují od pobytu v osamoceném hotýlku víc než odpočinek a romantiku. Alex si přeje za každou cenu urovnat pošramocené manželství, Regina se snaží získat zpět bývalého milence, Michal se dvoří své švagrové. Bezstarostná prázdninová atmosféra se brzy mění v kolotoč vzpomínek, výčitek a sporů plných zraňujících slov, která už nelze vzít zpět. Napjatá atmosféra se vyhrotí poté, co jeden z hostů nečekaně zemře, a když pak dojde k dalšímu neštěstí, nezbude než jednat.

Evelýny
  25. 6. 2015, 23:00
Lehce psychologický příběh s detektivní zápletkou. Pozorný čtenář již v polovině knihy odhalí viníka. Dočítání se tak stane nudnou záležitostí. Psychologická zápletka - manželská nevěra, adopce - celkem zajímavá, z mého pohledu ji chybí propracovanost a tím se děj stává povrchním - nezajímavým. Možná autorka spoléhá na fantazii čtenářů, ale mě neokouzlila. Fioně se stane osudným její nerozhodnost ve výběru partnera, protože já opravdu nechápala, proč na osudovou dovolenou s manželem, ke kterému již NIC necítila, vůbec odjela. A ještě jsou tu detailní popisy krajiny, které z knihy udělají utahaninu. Jestli chtěla spisovatelka napsat průvodce, tak super.
Z mého pohledu ani detektivka, ani psychologický román. Pro mě paskvil a - díky bohu - jenom půjčený.