Lidé a psi: Střet kultur

Lidé a psi: Střet kultur

Plot - 2011
ISBN: 978-80-7428-064-1

Plot (2011) 978-80-7428-064-1 224

Snad žádná kniha neovlivnila moderní představy o soužití lidí a psů tolik jako kniha Střet kultur Jean Donaldsonové. Tato jedinečná publikace nabízí čtenářům nejen čtivě napsaná zamyšlení nad psí povahou a jejich vztahem k okolnímu světu, ale také spoustu užitečných rad, jak psy cvičit a jak jim lépe porozumět. Přijde-li řeč na soužití lidí a psů, spousta lidí zapomíná, že lidé nejsou psi a psi nejsou lidé. Uvažují a vnímají svět jinak než my. Jsou to bystrá a ne zrovna jednoduchá stvoření, takže pokud to s nimi myslíme vážně, neměli bychom jejich poznávání brát na lehkou váhu.

Jean Donaldson Jean Donaldson

Ajinka126
  13. 5. 2014, 14:33
Poklad mezi knihami o společném žití člověka a psa. Určitě by si to měl přečíst ne jen každý "prvo-majitel" psa, ale i každý majitel a chovatel, aby si rozšířil obzory a vzdělání. Vřele všem doporučuji! Najde zde plno užitečných rad a vysvětlení.
SKuntziter
  23. 12. 2016, 7:41
Kniha není vůbec špatná, jen se mi špatně četla. Myšlenka se mi moc líbí. Na zamyšlení je to výborné. Vhodnější spíš pro majitele štěňat nebo před pořízením psa. Pro mne tam spoustu věcí nebylo novinkou. Přesto jsem ráda že jsem jí přečetla. Jen se mi trochu nelíbí, jak je na začátku kniha i autorka adorovaná. Podle mě nějak extra poutavě tedy napsaná není :)) Ale jako pejskaře co se rád vzdělává jsem jí přelouskala.
P.S. Jo a rada na konci, ať každý vykastruje svého psa, je dost děsivá.