Evropou obchází strašidlo

Evropou obchází strašidlo

Akropolis - 2009
ISBN: 978-80-7304-117-5

Akropolis (2009) 978-80-7304-117-5 260

alternativní, v současnosti, a zejména ve velmi blízké budoucnosti, které se nejspíš většina čtenářů dožije. Svět, který otevírá, sice není vůbec růžový, avšak rozhodně je zajímavý, vzrušující a stojí za to o něm číst.

s-reader
  19. 11. 2011, 14:34
Povídky jsou velmi rozdílmé kvality. Některé mají zajímavou pointu, jiné slibně začínají a končí do ztracena. Za pozornost určite stojí povídky Smrtiny Karla Hlávky, Gottflussovo vosařství a Není důležité zvítězit.
Slarque
  28. 5. 2014, 16:50
Deset povídek, z toho prvních pět sci-fi z nepříliš vzdálené budoucnosti, další čtyři kousky bez fantastických motivů zhruba ze začátku 90. let a na závěr zcela vybočující povídka o nějakých Montecích a Kapuletech ve Veroně (Shakespeare nám samozřejmě kecal, to se dalo čekat, bylo to dost jinak...). Mě zajímala spíš ta sci-fi část reprezentovaná třeba titulní povídkou. Z druhé půlky sbírky je nejzajímavější povídka „Pajdi sa mnoj, malčik, řekl Rusák“, která se odehrává během odsunu Sovětské armády z naší republiky.