Člověk mluvící

Člověk mluvící

Leda - 2011
ISBN: 978-80-7335-258-5

Leda (2011) 978-80-7335-258-5 248

Se vším nám pomůže právě tato publikace. Pokusme se tedy netradiční a ojedinělou cestou zlepšit své vyjadřovací schopnosti a úroveň vystupování! Naučme se používat působivé řečnické prostředky – dokážeme je pak i v řeči rozeznat a účinně se bránit manipulacím se slovy, myšlenkami a fakty. Dvě CD, která jsou součástí publikace, přinášejí ve skvělém podání Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse ukázky mluvených projevů, v nichž oba aktéři vystoupili v padesáti různých mužských i ženských rolích. Při jejich poslechu se nejen poučíte o častých chybách a nedokonalostech řečníků nejrůznějších typů, ale dokonce se i výborně pobavíte. Zasvěceným průvodcem, učitelem, kritikem i rádcem vám bude člověk nejpovolanější – prof. PhDr. Jiří Kraus, DrSc., významný český jazykovědec a odborník v oblasti rétoriky a stylistiky. Publikace je určena všem profesionálním i amatérským zájemcům o vystupování na veřejnosti a o mluvenou podobu češtiny.