Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Cesta na jih

92%
5 20
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Cesta na jih
Autor:
Originální název: Cesta na jih
Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Nejnovější vydání:
Druhé město - 2008
ISBN: 978-8-7227-278-5
Počet stránek: 539
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 8x v oblíbených
v přečtených 25x v přečtených
v knihovně 9x v knihovně
k přečtení 35x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 2x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Druhé město (2008) 978-8-7227-278-5 539

Každý příběh je jen počátkem příběhu dalšího, ze záhybů a tvarů jedné reality vyvstávají reality další, tak by se dala shrnout hlavní myšlenka Cesty na jih. Spletitý řetězec vnořených vyprávění, který začíná ospalého letního večera na Krétě, kde se vypravěč setkává s Martinem, který mu sdělí svůj příběh z uplynulého léta, postupně prochází mnoha reálnými i fiktivními světy, postavy knih vypráví příběhy, jejichž postavy vypráví příběhy další... Vražda z rukou Ding an sich, Věci o sobě z Kritiky čistého rozumu ztvárněné v bizarním baletu na jevišti malého zapadlého divadla, drátěná kniha, kterou vytvořil trestanec ve fiktivní zemi latinské Ameriky, příběh démona, který se vždy po mnoha letech musí účastnit krutých bojů v malachitových palácích, renesance tajemného lygdského učení, tím vším příběhy prochází, splétají se, jeden se vynoří z druhého a zase v něm zanikne. Martin se zprvu podílí na vyšetřování podivné smrti dvou nevlastních bratrů, ale jak se putování za pravdou skrze města a městečka Slovenska, Maďarska, Slovinska, Itálie a nakonec i Řecka prodlužuje, začíná si uvědomovat, že vraždy možná nejsou hlavní příčinou cesty, na kterou se vydal. Že ho celou dobu vábil dech oprýskané omítky, zelených okenic, pach slané mořské vody a mramorové sochy na prázdných náměstích. Že ho celou dobu vábil jih.

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: Mike)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Hledající
100% 100% 100% 100% 100%
  9. 6. 2011, 12:49
Vynikající mnohovrstevný snový příběh, kde se jednotlivé události a postavy zajímavě proplétají, setkávají a zas oddělují, gradují v roztodivných závěrech napříč časem...rozhodně stojí za přečtení, pro mě zatím nejlepší Ajvazova kniha, četl jsem ji asi před 2 lety, ale doznívá ve mně dosud.
PollyJean
100% 100% 100% 100% 100%
  2. 5. 2010, 18:28
Parádní záležitost. Chvilku jsem měla obavy, že se bude MA opakovat, ale nestalo se. Příběh je uchvacující a tolik krásných nápadů...jedna z jeho nejepších knih.