Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Oko rudého cara

69%
3 7
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Oko rudého cara
Autor:
Originální název: Eye of the Red Tsar
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Nejnovější vydání:
XYZ - 2011
ISBN: 978-80-7388-098-9
Počet stránek: 291
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 13x v přečtených
v knihovně 8x v knihovně
k přečtení 11x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
XYZ (2011) 978-80-7388-098-9 291

Inspektor Pekkala, známý jako Smaragdové oko, býval kdysi nejslavnějším detektivem celé Rusi a spřízněnou duší cara. Teď ho vězní ten, koho kdysi stíhal.
Jako miliony dalších skončil na Sibiři v gulagu a v sovětském Rusku po něm zůstala jen legenda. Stalin ho ale po letech dočasně omilostní... Je totiž jediný, kdo by mohl vypátrat skutečného vraha carské rodiny a najít carův poklad. Pokud se mu to podaří, má být jeho odměnou svoboda a naděje na shledání se ženou, kterou mu vzala revoluce. Neuspěje-li, čeká ho smrt.
Oko rudého cara představuje milovníkům kriminálních románů novou působivou postavu, nahlíží do temných dob bolševické hrůzovlády a zkoumá, jak pevný dokáže člověk zůstat v jejích mechanismech.
Sam Eastland ale rozhodně není jediný, komu případ zavraždění Romanovců nedá spát. Autor svou přiznanou fikci porovnává se skutečným průběhem oněch posledních vypjatých měsíců. S postupným objevováním kosterních ostatků jednotlivých členů dynastie pokračuje vyšetřování dodnes - nedávno je znovu otevřel i moskevský soud. Pro českého čtenáře rozhodně nezůstává bez zajímavosti ani účast československých legionářů ve vývoji celé události.

(více)  
Sam Eastland Sam Eastland
*01.01.1964

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

achilles
80% 80% 80% 80% 80%
  13. 7. 2016, 19:22
Žádná dokonalá beletrie to není. Není to ani moc věrné historii. Je to fikce, ale proč? Když se víceméně ví, jak to bylo a zvláště, když to autor v doslovu uvádí. Je to ale dobrá oddechovka. Každopádně zkusím celou serii doufaje, že se autor trochu polepší.
23.44
80% 80% 80% 80% 80%
  12. 2. 2012, 19:42
Přesně jak je uvedeno v charakteristice románu, je zajímavý hlavně z hlediska vykreselní historických událostí a popisu účasti čs legionářů v Rusku v období 1. sv. války a po VŘSR. Nejsem natolik vzdělaná, abych dokázala posoudit autentičnost díla, v každém případě je vytvořen ucelený a hodnověrný příběh.