Malé básně v próze
Originální název: Petits poémes en prose

BB art - 2002
ISBN: 80-7257-788-3

BB art (2002) 80-7257-788-3 154
Odeon (1999)
Odeon (1979)

Jedná se o padesát krátkých poetických próz. Baudelaire zde dospívá k poznání, že skutečná podstata poetického vyjádření nespočívá v tradičním rytmickém členění, spojeném s rýmem, ale výhradně v básnické vizi, metaforice a obrazech. Jde vlastně o jakousi básnickou symfonii Paříže, moderního člověka a jeho složité životní problematiky. Za smyslovým světem nachází existenci jiného, vnitřního světa, do něhož proniká pomocí symbolů a obrazného myšlení a který se vymyká běžné logice.

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: Mike)

Preambule
  17. 5. 2014, 18:35
Pohled na svět od ztraceného génia. Návod na přežití (a prožití) jakékoli doby. Zžíravé, vtipné i ohromující texty. Některé z nich jsem si musela okopírovat - dokud tuhle knihu neseženu do knihovny. "Opíjejte se! Vínem, poezií nebo ctností, čím vám je libo!"
andre
  4. 5. 2010, 21:33
Výtečná záležitost! Báseň o dárcích pro chudé děti za zlomek toho co člověk propije, naprosto úchvatná apostrofa Boha v konci Doktorandy, poetický cizinec a mraky, tamhleta oblaka!, až smutné opíjejte se, sebe parodující Pes a flakon, motivy této knihy mi prostě nedávají spát a to je to už nějaký ten pátek, co jsem ji přečetl.