Ženevský podvod

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-411-8

BB art (2013) 978-80-7461-411-8 352
BB art (2011) 978-80-7381-955-2 352

Bývalý agent CIA Tom Kirk se vydává z Las Vegas přes Řím do Ženevy po stopě vraha, ale narazí na spiknutí, na němž se podílí policie, politici, církev i mafie, spiknutí, které zasahuje až do světoznámých uměleckých galerií a dokáže se zbavit každého, kdo mu stojí v cestě. V Římě dojde k několika vraždám naaranžovaným podle Caravaggiových obrazů. Toma Kirka vyhledá na pohřbu jeho dědečka agentka FBI Jennifer Browneová, s níž v minulosti spolupracoval na některých případech, a požádá ho o pomoc při získání dávno ztraceného Caravaggiova obrazu Narození Páně. Jenže při akci v losangeleském kasinu zavraždí Jennifer odstřelovač. Tom má pocit, že její smrt nikoho nezajímá, a rozhodne se najít vraha sám. Stopy ho přivedou do Říma, kde se setká s Allegrou Damicovou, policejní odbornicí na starověké památky. Ta má obavu, že policie je zkorumpovaná, a začne po vrazích pátrat na vlastní pěst. Zjistí, že stopy vedou Toma i ji stejným směrem. Ukazuje se, že ve hře jsou kromě mafie, policie, politiků, bank, překupníků a vykradačů hrobů i významná muzea, galerie či soukromí sběratelé. Nitky se sbíhají do bezcelní zóny v Ženevě, ale kousek skládačky pořád chybí. Je možné, že řešení najde Tom Kirk po mnoha letech ve vlastní rodině?

James Twining James Twining
*13.12.1972

Lucy Sisk
  8. 3. 2014, 14:30
Tak je to zamotané, že jsem si myslela, že to už nijak nepůjde rozmotat, ale wow, ono to šlo. Nemám ráda konspirační teorie a podobné věci, ale tady mi to nevadilo, protože mi to ani tak nepřipadalo.