Snílci

Mladá fronta - 2006
ISBN: 80-204-1129-1

Mladá fronta (2006) 80-204-1129-1 143
Mladá fronta (2004)

Snílci jsou příběhem o třech mladých kinofilech, Američanu Matthewovi, který studuje v Paříži, a francouzských dvojčatech Théovi a Isabelle. Děj je zasazen do bouřlivých jarních měsíců roku 1968, je to příběh o posedlosti a mládí, posedlosti filmem, ale i sexem.. Večery tráví v pařížském kině Cinnématheque, a žijí jenom pro film. Když francouzský ministr kultury odvolá ředitele Cinnématheque Langloise, což je jenom předehra ke květnovým nepokojům, je Cinnématheque zavřeno... (Založil/a: Oskar)

Gilbert Adair Gilbert Adair
*29.12.1944 - †08.12.2011

alča87
  12. 6. 2013, 8:15
Kniha plná emocí. Po přečtení jsem byla plná dojmů. Pro někoho to může být jenom příběh o zvláštní trojici, kterou spojuje nejen láska ke kinofilmům, ale také láska vzájemná (která je dost šílená).
Pro mě je to příběh reality revoluce, která je drsná. Příběh niterného spojení přátel.
soniaf
  15. 9. 2011, 1:05
Kniha je psaná tak, že je na první pohled jasné, že autor ještě není moc zkušený spisovatel. Sám pan Adair to přiznává. Nicméně je to zajímavé téma a místy hodně dobře napsané. Hlavně líčení studentských nepokojů, demonstrací a vzájemné solidarity je v druhé půlce knihy úžasné. Psychologie postav je také propracovaná, ale vzájemné vztahy a situace by mohli být více rozvedené- na to jaké je postavení hlavních tří postav, se z toho dalo vytřískat víc. Nicméně kromě historických událostí skutečných studentských nepokojů se v knize objevují témata jako incest, homosexualita, submisivní versus dominantní postavení přátel a mnoho dalších více či méně kontroverzních témat. Rozhodně doporučuju si knihu přečíst...
karkulin1982
  13. 12. 2013, 22:24
Moje milovaná kniha a film! Film je přesnou kopií knihy, což mu neubírá nic na kvalitě, spíš naopak, i když je mi jasné, že některé pasáže mohou být pro některé kontroverzní. Celý příběh, k tomu Paříž a nádech rebelie dodávají příběhu tu správnou "šťávu". Ve své lásce k této knize jsem si Paříž prošla ve stopách hlavních hrdinů.
kiris
  30. 9. 2013, 15:47
Kniha pro filmové maniaky, pro ty, co se zavírají před světem, zatahují černé závěsy svých oken, aby se ubránili světlu a mohli žít ve tmě, kde nikdo nevidí jejich bohémský život a zvrhlosti. Kniha na mě prostě působí takovým beatnickým, temným, zároveň přitažlivým dojmem. Určitě doporučuji i filmové zpracování.