Gladiatrix Lysandra

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Plejáda - 2011
ISBN: 978-80-87374-84-9

Plejáda (2011) 978-80-87374-84-9 336

Devatenáctiletá sparťanská kněžka Lysandra byla svým řádem vyslána na misii, šířit slávu bohyně Athény. Loď, na které se plavila, však ztroskotala a Lysandra byla jako jediná přeživší zajata a uvržena do otroctví. Shodou okolností se jejím pánem stal Říman Lucius Balbos, lanista (neboli provozovatel ženské gladiátorské stáje). Jeho lidé si všimnou Lysandřiných schopností (pyšná Lysandra pochází ze Sparty, která má za sebou bohatou vojenskou minulost, a sama se jako kněžka zasvěcená bohyni moudře vedené války Athéně rovněž od mládí učila umění boje) a stává se z ní gladiátorka.
Život v uzavřené komunitě bojovnic a jejich nemilosrdných cvičitelů (v takzvaném ludu) s sebou přináší četné zápletky a vztahy, přátelství, lásku, intriky, nenávist, smrt atd. jak mezi samotnými bojovnicemi, tak jejich cvičiteli a okolím, pohled do zákulisí jejich života, do života římské smetánky a samozřejmě detailní pohled do arény, kde se bojuje na život a na smrt.

#řím

cubajz
  20. 4. 2014, 13:41
Tuto knihu jsem si původně půjčil jen kvůli obalu, ale dostalo se mi poutavého a řádně krvavého čtení založené na reálném historickém podkladu. Palce nahoru.
woolf
  26. 4. 2012, 15:33
-cite-
Víme sice, že trpí i ostatní lidé, ale pro logiku tu není v srdci místo.
"Stydím se za sebe," řekla Lysandra. "Takhle se Sparťan nechová." Nejradši by si rozpárala tvář nehty; tak velká byla její bolest, kterou nesla na vsých bedrech.
"Nemáš se za co stydět," namítl Telemachos. "Utrpení, které jsi prožila, tě zasáhlo hlouběji, než by to dokázal kterýkoliv meč. Kdybys nebyla tak silná, zemřela bys žalem, ale ty..." na chvíli se odmlčel. "Jsi silnější, než si vůbec dokážeš představit."
-/cite-
Krásná kniha, plná emocí a zápletek.