Sen ve snu

Sen ve snu Originální název: Sen ve snu

BB art - 2002
ISBN: 80-7257-737-9

BB art (2002) 80-7257-737-9 77

Prvního velkého amerického básníka Edgara Allana Poea, jenž zásadním způsobem ovlivnil svého francouzského překladatele Charlese Baudelaira jeho prostřednictvím pak celé zaměření evropské avantgardní poezie, předkládáme v suverénním přebásnění Josefa Hiršala. Svazek, nazvaný Sen ve snu, jsme doplnili Nezvalovým překladem Poeovy nejslavnější básně Havran. (Založil/a: trollkona)

Edgar Allan Poe Edgar Allan Poe
*19.01.1809 - †07.10.1849

soniaf
  25. 9. 2011, 0:04
Nezbývá mi než souhlasit s komentářem pode mnou. Taky bych chtěla dodat, že pan Poe dokázal, že není pouzem mistrem hororu, ale i skvělým básníkem z období romantismu a že dokáže psát i o jiných tématech. Básně se mi moc líbily a překlad Havrana od V. Nezvala je naprosto bezkonkurenčně nejlepší český překlad.
Yellow
  20. 1. 2010, 22:14
Překlady básní nemám příliš v lásce, protože vždy se pak jedná o báseň úplně novou - jinou. Ale tyto překlady Poe-ových klasik mě mile překvapily.