Krmení psa přirozenou stravou + recepty a jídelníčky

Krmení psa přirozenou stravou + recepty a jídelníčky Originální název: Krmení psa přirozenou stravou + recepty a jídelníčky

Plot - 2011
ISBN: 978-80-7428-062-7

Plot (2011) 978-80-7428-062-7 232

V této knize se vám pokusím jednoduchou formou představit staro-nový způsob krmení psů. Starý proto, že dříve, než se na trh dostala průmyslově vyráběná krmiva, krmil takto každý chovatel a majitel psů. A nový proto, že díky průmyslovým krmivům a hlavně masivní reklamě na ně, někteří z nás už snad zapomněli, že pes je od přírody masožravec, a že je pro něj přirozené přijímat čerstvou potravu, chcete-li BARF, a znovu tento způsob výživy psů objevují. V knize projdeme všechny životní fáze psa - od štěněte až po seniora, včetně období březosti a odchovu štěňat. Podíváme se na různé nemoci a problémy, se kterými se v průběhu života našeho psa můžeme setkat. Součástí knihy je také velké množství jídelníčků a to jak běžných, které můžeme denně použít, tak různých dietních. Doufám, že vám tato kniha bude inspirací a návodem, jak svého psa krmit lépe. BARF je zkratka, která se dá vyložit mnoha způsoby = Born Again Raw Feeders (znovuzrozen krmit syrově), = Bones And Raw Food (kosti a syrová potrava) , = Biologisch Artgerechte Rohe Futerung (biologicky vhodná syrová výživa), ale pořád znamená to samé - je to metoda výživy masožravých domácích zvířat přirozeným způsobem - tedy syrové maso, kosti a zelenina. Inspirací nám může být jídelníček divoce žijících psovitých šelem, zejména vlka. Tento způsob krmení přenáší zodpovědnost za vyváženost krmení na chovatele. Možná i proto je předmětem častých sporů jak majitelů psů, chovatelů, tak i veterinárních lékařů...

Kateřina Novosádová Kateřina Novosádová

Elki
  10. 8. 2016, 8:14
metoda BARF je tu popsána detailně a srozumitelně, skvělá příručka, stejně tak jako další vydání otázek a odpovědí
M.ikolka
  31. 7. 2016, 22:54
Podle této knihy jsem začínala a pokaždé, když něco nevím, tak ji zase otevřu a hned mám jasno. Doporučuji každému, kdo o tomto krmení uvažuje, je to opravdu skvělý návod do začátku.
Leni6
  21. 12. 2015, 7:33
Kniha od Kateřiny Novosádové byla a stále je mým velkým pomocníkem, i když svého mazlíka BARFem krmím již skoro rok.
Na skoro každou otázku jsem zde našla odpověď. Vše je pěkně a přehledně shrnuto.

Doporučovala bych ji každému kdo jen trochu pochybuje o tomto způsobu krmení.