Chaos magie

Chaos magie

Grada - 2011
ISBN: 978-80-247-3353-1

Grada (2011) 978-80-247-3353-1 256

Osvoboďte se od zbytečně poutajících tradic a staňte se skutečným kreativním mágem. S touto knihou pochopíte, jak funguje magie a jaká je její podstata, a už nikdy nebudete potřebovat, aby vás vodily za ruku zaprášené grimoáry. Nepotřebujete se ani vracet k přírodě, vše zvládnete z pohodlí svého bytu či na rušné ulici velkoměsta. Magie není nějaký středověký relikt, ale je to systém, který můžete využívat ke svému prospěchu i v informačním věku. Co víc, vytvoříte si vlastní systém magie, který vyhovuje nejlépe vám! Jen tato (a žádná jiná) kniha vás v kostce naučí tyto techniky: vytvořit si vlastní osobní systém magických symbolů, vlastní a jen vám vyhovující magické pomůcky, vlastní magický jazyk, naučit se evokace a invokace entit pomocí vlastního rituálu, zvládnout astrální cestování a předpovídat budoucnost podle tradičních i vámi vytvořených originálních technik.

Mariana.
  6. 2. 2013, 13:26
Neotrely pohled, nový věk magie, nikoliv přechodový (mezi starým a novým) jako u spousty jiných autorů. Nové učení, které se Vás co nejméně snaží oklešťovat. Na můj vkus se Dunn věnuje příliš ceremoniální magii, ke které já tolik blízko nemám, ale najdete tam i spoustu jiných technik a take nekolik faktickych chyb, proto je kniha nejlepsi pro zacatecniky, ale i pro pokrocile, napr. "Kotva" je vyborna..v divinačních systémech je kapitola příliš povrchní a nedává žádný lepší návod, jak se zlepšit (alespoň z mého pohledu). Také nesouhlasím s jeho pojetím symbolů ve 2. kapitole, která (možná překladem) obsahuje i velké faktické chyby. U formulací neexistuje "chci"- více o tom Franckh.

Celkove je mi nicm. "Dunnovsko minimalisticky" pristup dosti blizky. Nicmene, prestoze dela chaos, clenem IOT neni, coz je divne ..