Sláva hrdinům

Sláva hrdinům Originální název: Sláva hrdinům

Olympia - 2011
ISBN: 978-80-7376-293-3

Olympia (2011) 978-80-7376-293-3 368

Vzdálený vesmír, vzdálená budoucnost... Na palubě nákladní kosmické lodi Fuego svede řada náhod pětici cestovatelů – kapitána bojového raketoplánu Roye Donnera, novinářku Viki, detektiva Phila Moora, osmiletou Lucy a jejího čtrnáctiletého bratra Ricka. Kosmická loď je však vržena vstříc katastrofě a pětice cestovatelů ji musí narychlo opustit v nespolehlivém záchranném kluzáku. Trosečníci se záhy ocitnou v divokém pralese na neprobádané a lidmi neobývané planetě. Vydávají se na nebezpečnou cestu, aby našli Donnerův bojový raketoplán, který na povrch planety navedl automatický systém. Času není nazbyt a trosečníky čeká dramatické utkání s nespoutanou přírodou, divokými zvířaty i rozběsněnými živly. • Kniha je poctou klasickým dobrodružným příběhům minulého a předminulého století a připomínkou toho, že odvaha a pevná vůle může zvítězit i ve zcela beznadějných situacích.

Jaroslav Vrána Jaroslav Vrána
*5. 11. 1966