Kletba markomanské královny

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Moba - 2011
ISBN: 978-80-243-4228-3

Moba (2011) 978-80-243-4228-3 221

Objev starobylé hrobky markomanské královny Fritigil odstartoval v městysi Čertův Důl vlnu záhadných událostí. Lidé, kteří se na jejím nalezení podíleli, umírají opravdu podivným způsobem. Má jejich smrt na svědomí mocná kletba, která podle pověsti hrobku chrání, nebo toho jen někdo využil? To vyšetřují dvě mladé policistky Regina a Slávka a ctižádostivý novinář Fred, specializující se na kriminální případy. Pátrají na staré faře s rozsáhlým komplexem katakomb a v místním muzeu, které je zaměřeno na lidovou magii. Mají věřit například tomu, že jednu oběť zakousl šestnáct set let starý vlk, či dokonce vlkodlak? Ovšem nejen případ, ale také vztahy trojice hrdinů jsou poněkud zapeklité. Ukáže se, že minulost nelze jen tak jednoduše hodit za hlavu.

mitulka
  10. 3. 2013, 22:03
Knihu jsem přečetla opravdu rychle. Všechno bylo dobré - zápletka, několik mrtvých, pátrání po vrahovi, vysvětlení několik záhad, postavy. Ale úplně jsem se s knihou nesžila a občas mi to přišlo zamotané. A i přesto se kniha dobře četla.