Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

... a poslední kouř

68%
3 16
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

... a poslední kouř
Autor:
Originální název: ... a poslední kouř

Nejnovější vydání:
Maťa - 2006
ISBN: 80-7287-124-2
Počet stránek: 130
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 27x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Maťa (2006) 80-7287-124-2 130

Trojice nových rozsáhlejších povídek. První povídka Padlý anděl líčí setkání zbloudilého vyslance nebes s dvojicí ztracených nešťastníků, druhá Poslední kouř ukazuje smutný konec kuřáků v EU a poslední Nekonečný vesmír je kosmická cesta pilota a jeho panovačné velitelky, zakončená kontaktem s feministickou civilizací. (Založil/a: Khalidah)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Peetuliska
60% 60% 60% 60% 60%
  22. 4. 2014, 15:32
Padlý anděl – příběh anděla, který chodí po světě a škodí. Dva mladí lidé se rozejdou, on je neustále opijí, až jim začne vyhrožovat, že se ho nezbaví dokud se jeden z nich nezabije, aby se mohl vrátit zpátky do nebe. Když se tak stane, jde k další dvojici… Průměrné.
Poslední kouř – Existuje liga nekuřáků, je normální chodit bez dovolení do cizího bytu, každý vajgl, či tajné kouření je odměněno léčebnou nebo prácemi v dolech. Vynikající, připomíná mi to útok na nacismus/komu­nismus.
Vesmír navždy – poslední povídka, vyprávějící o výletu do kosmu, který se nakonec zvrhne v alkoholový dýchánek a kouření marihuany.
Celkově hodnotím knihu jako průměrnou, jediná povídka, která mě opravdu zaujala, byla druhá, ostatní byly průměrné. Celkově se to dobře četlo, použitý jazyk byl velice jednoduchý.
johnnie
60% 60% 60% 60% 60%
  30. 3. 2010, 14:04
Pelc napsal stoprocentně mnohem lepší povídky než jsou tyhle tři. Nejlépe napsaná je asi Poslední kouř, ačkoliv s autorem nemůžu v jeho boji za zakouřené hospody souhlasit. Padlý anděl je u mě na druhém místě, trochu schematické, ale vlastně docela sranda, řekl bych, že se u psaní bavil. V Nekonečném vesmíru Pelc vykrádá sám sebe, je to jedna z jeho nejslabších povídek vůbec.