... a vyberte si

... a vyberte si
Originální název: ... a vyberte si

Maťa - 2004
ISBN: 80-7287-079-3

Maťa (2004) 80-7287-079-3 270

Kompletní povídková tvorba Jana Pelce. Kromě té, která již vyšla pod tituly ...a povídky, ...a máš mě rád? a ...a golpotoni táhnou, tvoří více než třetinu povídky dosud nevydané. (Založil/a: Khalidah)

haoken
  28. 7. 2011, 20:19
Jak je napsáno v výše, jedná se o kompletní povídkovou tvorbu, takže pokud máte opravdu chuť ztrácet s Pelcovými povídkami čas, přečtěte jen tohle, a nezdržujte se s ostatními soubory povídek.
Jaroslav Chorý
  9. 11. 2016, 5:31
Výborná povídková sbírka od pravého "českého bukowskiho." Americký sen, vybájněná paříž nebo dcera ničící matku a následně matka ničící dceru mě zaujaly asi nejvíc. Co mne až šokovalo, je i jedna povídka kde hlavní postava nakonec osouloží papouška do řitě. Přesně o to samé se snažil Bukowski v jedné ze svých povídek, pokud se nemýlím. Zajímalo by mě jak moc je pan Pelc Bukowským ovlivněn....řekl bych že hodně. Jeho povídky ale mají někdy mnohem větší přesah, jsou napsány s větším citem pro detail a taky jsou někdy (těžko uvěřit) bizardnější. Golpotoni co najdou mumifikovaného spisovatele, který potřebuje pivo, hořící ratolesti jejichž rodiče se vsadí, které za smrtelného řevu doběhne do cíle první....To všechno tu je :)