Můj obchod se psy a jiné povídky

Můj obchod se psy a jiné povídky Originální název: Můj obchod se psy a jiné povídky

Slovart - 2011
ISBN: 978-80-7391-505-6

Slovart (2011) 978-80-7391-505-6 376

Jaroslav Hašek, velikán české literatury a bohém, napsal tisíce povídek známých i méně známých, ale vždy plných humoru, fabulace a absurdity. Jeho povídky mají klasický styl i formu a čtou se tak lehce. Nový, zcela originální výběr z Haškových povídek zaujme každého milovníka veselé četby o každodenním životě, jaký mohl existovat snad jen v Haškově fantazii a přitom se zdá být tak nějak normální.

Jaroslav Hašek Jaroslav Hašek
*30.04.1883 - †03.01.1923

Tanmut
  10. 3. 2012, 21:09
V první části sbírky se setkáme hlavně se zvířátky. Několikrát mi přišlo na mysl, především při čtení povídky "Má přítelkyně Julča", jak velkou inspirací byl asi Hašek-povídkář pro duo Šimek a Grossmann.
Druhá část se věnuje alkoholu a politice - neboť alkohol jest mlékem politiky.
Třetí část... to už jsou takové tragikomické osudy člověčí. Vévodí jim zdaleka nejlepší povídka sbírky "Utrpení pana Tenkráta".

Musím si pochválit i kapesní formát knížky - více českých klasik by měl Slovart vydávat, u mě určitě pochodí.