Pokoření - Lovestory bez kompromisů!

Pokoření - Lovestory bez kompromisů!

Nezjištěno / Jiné - 2011
ISBN: 978-80-204-2034-3

Nezjištěno / Jiné (2011) 978-80-204-2034-3 128

Ústřední postavou Rothova románu je pětašedesátiletý Simon Axler, obdivovaný herec předních divadelních scén, který v životě ztvárnil snad všechny nejvýznamnější divadelní role. A nyní zcela náhle a bez příčiny ztratí schopnost hrát. Po několika katastrofálních představeních se psychicky zhroutí. Manželka od něj odejde a rozvede se s ním. Axler následně potká ženu o dvacet let mladší a do jeho života se nečekaně vrátí štěstí. Ovšem Pegeen se donedávna milovala pouze se ženami. Lze její současnou proměnu skutečně považovat za věrohodnou?

inhalium
  7. 1. 2014, 12:47
Přísahám, že tuhle knihu jsem nečetla dobrovolně - musela jsem ji přečíst pro zápočet, který beztak nevím, zda dostanu. Ale to je jedno.
Moje první setkání s Rothem nebylo až tak milé, jak jsem původně čekala. Víc než nějaké celkové vyznění díla mě mrzí promrhaný potenciál, například u postavy housewife Sibyl, která nám toho mohla říct víc. Dialogy jako by to byla parodie na nevímco. Postelové scény a la Lady Fuckingham, co si hraje na opravdovou. No a tak, no.
badatel
  10. 12. 2013, 19:09
Zde je myslím nutná shovívavost k autorovi. Knihu vydal ve svých 76 letech a tak jako už tolikrát na mě při výběru v knihovně zafungovalo jeho jméno. Bohužel kvality Americké idyly to zdaleka nedosahuje. Pegeen na mě z textu knihy působí jako mladší (a blbější), než je jejích proklamovaných 40 let, iritovaly mě i její rozhovory s rodiči. 60% je pro tuto vcelku zbytečnou jednohubku až až.