Česká strava lidová

Česká strava lidová Originální název: Česká strava lidová

Triton - 2011
ISBN: 978-80-7387-421-6

Triton (2011) 978-80-7387-421-6 448

Přestože kniha neobsahuje žádné recepty, poskytne bohatou inspiraci všem milovníkům dobrého jídla, kteří dávají přednost pokrmům sice nepříliš složitým, ale zato promyšleně sestaveným a vyzkoušeným celými generacemi. Řečeno slovy autorky: „Původní strava českého venkovského lidu ... očištěna od vší přítěže nedostatků, může totiž představovat spolehlivý základ, na kterém lze dále budovat vědecky odůvodněnou životosprávu širokých vrstev.“

svobodka
  20. 3. 2014, 11:01
Původně jsem čekala nějaké starodávné recepty. Pak, když žádné nebyly, jsem se domnívala, že knihu "proletím", tam kouknu, sem kouknu, něco málo přečtu. Jenže ta knížka má tak zajímavý obsah a je tak dobře napsaná, že jsem ji skutečně přelouskala celou. A přinesla mi mnoho poučení, vylepšení rodinného jídelníčku.
xerdsfsd
  17. 5. 2014, 18:29
naprosto skvělá kniha, která mapuje vývoj stravovacích návyků a také stravovacích možností na našem území, psána velmi čtivě