Nesnáším svůj krk

Originální název: Nesnáším svůj krk

Columbus - 2008
ISBN: 978-80-7249-226-8

Columbus (2008) 978-80-7249-226-8 120

Nikdo se nejspíš nepodiví tomu, že slavná americká scenáristka Nora Ephron má zajímavé nápady a nevede nudný život. Jenže kdyby se pustila do spisování obyčejného životopisu, malinko nudné by to být mohlo. A tak se rozhodla jít na to jinak. Svoji životní pouť, prohry, vítězství, filozofii, názory i zkušenosti vtělila do podoby svižných esejů. Zamýšlí se v nich třeba nad takovými záležitostmi, jako je móda nebo bydlení v New Yorku a nevyhýbá se ani strastem pozdějšího věku. Celá tahle knížka je napsána s nadhledem, ale přitom nás nutí k zamyšlení, ať už se jedná o manželství, výchovu dětí nebo téma mnohdy tabuizované: smrt. Vřele doporučujeme všem, kteří si myslí, že po třicítce veškerý život končí, ale samozřejmě i všem ostatním!

Nora Ephron Nora Ephron
*19.05.1941 - †26.06.2012

Michelle8
  4. 5. 2014, 8:45
Útlá knížka - přečetla jsem jí během jednoho dne. Je to čtivé, svižné, lehce vtipné a ze života newyorské ženy. Nemuselo mi být čtyřicet ani šedesát a líbilo se mi. Ideální při cestách do práce a nebo večer na zahradu. Samozřejmě spíše pro ženy.