Éra nevinnosti - Česká politika 1989-1997

Éra nevinnosti - Česká politika 1989-1997 Originální název: Éra nevinnosti - Česká politika 1989-1997

Barrister & Principal - 2016
ISBN: 978-80-7485-087-5
Vyšlo jako e-kniha

Barrister & Principal (2016) 978-80-7485-087-5 380 Vyšlo jako e-kniha.
Nezjištěno / Jiné (2010) 978-80-87029-98-5 380

Naše země po listopadu 1989 prožila dynamický vývoj, který radikálně změnil její tvář. Kniha Éra nevinnosti. Česká politika 1989–1997 nabízí ucelené zachycení této zajímavé doby, jejíž někteří aktéři mnohdy utvářejí i dnešek. Čtivě psaný text je vystavěn na důkladné analýze klíčových událostí a zlomových momentů od zhroucení komunistického režimu do takzvaného „sarajevského atentátu“. Čtenář má možnost nahlédnout do nitra Občanského fóra, hlavního aktéra přechodu k demokracii z přelomu osmdesátých a devadesátých let, sledovat zrod české pravice a levice, výbušné spory kolem lustrací, ekonomické transformace, česko-slovenských vztahů, stejně jako zákulisí sestavování vlád nebo skandálů, které otřásly politickou scénou. Plastické zachycení tehdejší politiky dokreslují dobové fotografie zachycující specifickou atmosféru této unikátní etapy českých dějin.