Vládkyně koření

Vládkyně koření

Podtitul: Křehká žena ve službách mocné magie

Originální název: The Mistress of Spices
Poprvé vydáno celosvětově: 1997

Jota - 2011
ISBN: 978-80-7217-817-9

Jota (2011) 978-80-7217-817-9 272

Poetický román známé americké autorky indického původu. V malé indické vesnici v dávném bezčasí přichází za zvláštních okolností na svět nemilovaná dcera s věšteckým nadáním. Dívka nepřímo zaviní smrt vlastních rodičů a neštěstí obyvatel vesnice. Po letech strastí i dobrodružství se dostává na opuštěný ostrov, kde žije tajemná stará vědma se svými učednicemi. Zde se dívka stává vládkyní a zároveň nejponíženější služebnicí kouzelného koření, ochránkyní a utěšitelkou lidí. Po iniciaci ohněm získává děvče, nyní nesoucí jméno Tilo, novou podobu. Budí se jako stará žena, majitelka obchodu s kořením v současném San Francisku. Její obchod se stává místem, do kterého se utíkají pro radu a pomoc lidé různých povah a společenského postavení z řad indických emigrantů: týraná manželka, taxikář hledající lásku, zoufalý dědeček vnučky, která se snaží vymknout ze sevření přísných pravidel tradiční indické rodiny … Podaří se Tilo, hledající nejlepší koření pro klid duší ostatních, nalézt vlastní klid prostřednictvím dobré magie? Nebo se po setkání s tajemným Američanem, který ohrozí její vyrovnanost i kouzelné schopnosti, rozhodne nedodržet slib, kterým se zavázala, a spustí lavinu neblahých událostí?

Ľudmila F
  16. 10. 2016, 13:50
Magická, nežná, éterická, nádherná, fantastická! Taká je pre mňa táto kniha. Nesadne každému. Buď sa stane vašou srdcovou, alebo ju nedokážete ani dočítať. Pre mňa je jednou z najkrajších, ktoré som čítala.
Agátta
  18. 3. 2016, 22:27
Překrásná, zajímavá, mystická. Našla jsem ji v prodejně levných knih po přečtení běžela koupit další pro přátele...