Vyjmenovaná čtení o přírodě

Vyjmenovaná čtení o přírodě

Triton - 2011
ISBN: 978-80-7387-444-5

Triton (2011) 978-80-7387-444-5 96

Kniha určená mladším školákům přináší mnohem víc než jen spoustu informací ze světa zvířat a rostlin. Jak napovídá název knihy, souvisí její obsah s tradičním úkolem dítěte v české škole – s osvojením vyjmenovaných slov. Formou „zakopávání“ o barevně zvýrazněná slova v textu má čtenář příležitost ukládat si jejich tvary do paměti bez jakéhokoliv vědomého pocitu učení. A to ještě není vše – autor se coby zkušený pedagog pokouší podnítit děti k přemýšlení o sobě, o jazyce a o dění okolo nás. Všechny texty jsou provázeny ilustracemi vytvořenými neobvyklou technikou – malovanou mozaikovou koláží. Knihu mohou využívat i učitelé, a to v průběhu celého školního roku, neboť rozvržení knihy do čtyřiceti dvou kapitolek koresponduje s počtem týdnů školního vyučování.

silvi
  19. 1. 2012, 18:33
Původně jsem koupila knihu dítěti, ale nakonec jsem se sama začetla a jsem z ní nadšená. Nejen obsahem, i pro mě dospělou osobu zajímavým, ale samotným nápadem. Doporučuji!!!

Česká televize o knize odvysílala krátkou, zato povedenou prezentaci: