Originální název: Cela číslo 17

Slovart - 2016
ISBN: 978-80-7529-208-7

Slovart (2016) 978-80-7529-208-7 264
XYZ (2011) 978-80-7388-499-4 329

"Kriminálka Slovensko" pokračuje. Nová "dobrodružství" sdílí detektiv Richard Krauz tentokrát se svým mladým parťákem Jozefem Fischerem alias Josém, talentovaným vyšetřovatelem a nenapravitelným sukničkářem v jedné osobě. Začínají poněkud netypicky případem vánoční vraždy, v jejímž pozadí stála osamělost a zmařená touha prožít alespoň jeden den v roce trochu šťastně a ve společnosti spřízněné duše. V ohnisku zájmu je však především případ vysokoškolského profesora matematiky Kamila Puskailera, jehož poslal prokurátor na třináct let do vězení za vraždu manželky. Trest za takový zločin by byl nepochybně přiměřený - pokud by jej ovšem dotyčný spáchal! A jak už to bývá, v průběhu vyšetřování "uzavřeného" případu (Puskailer sedí již čtyři roky), jímž se začne Krauz zabývat, vyplave na povrch žumpa plná mravní špíny, korupce, brutality a zvráceností, ve které plave nejen ukrajinská mafie, ale též místní politická a společenská "elita"…

vladislaus
  4. 3. 2016, 16:24
Tato 11. kniha série Naše město ( kterou jsem přečetl ) je pro mne vyjímkou, a to, že se mi nelíbí. Je tu dlouhý úvod, který tvoří příběh Puskailera a objasnění nevýznamné vraždy na Vánoce. Řešení titulního případu je velmi krátké a objevené zločiny jsou dost kruté i na slovenskou společenskou scénu.
Lecter
  6. 10. 2015, 11:02
Chtěla jsem si od tohoto autora něco přečíst.Mám doma Mucholapku,ale předběhla ji Cela.Jen nevím,jestli to byla správná volba na první pokus.Úplně jsem zapomněla,že je to detektivka a neznalá hrdiny Krauze,mi chvilku vadilo,proč se mi motá do příběhu.Možná je lepší to číst nějak po sobě,pokud navazují.Ale to jistě zjistím zase někdy příště.Kamila jsem si oblíbila naprosto hned,celý jeho příběh,přišlo mi to hezky lidské,slzičky na více stranách a samozřejmě je to pěkně napsaná detektivka.Napětí až do konce.
ondrasek
  19. 7. 2016, 21:57
Opět skvělá kniha, tak jako mé předešlé dvě Dánovky.
Vyšetřovací parta v čele s Krauzem jsou fíci, baví mě a už teď se těším na další příběhy.
LadysR2
  12. 11. 2016, 11:00
Jak už jsem u D. Dána zvyklý, opět jsem si parádně početl.
Část knihy, pojednávající o vinném, či nevinném vězni je fakt super. Už proto, že se autor nebál změnit osvědčené postupy a použil právě vyprávění o každodenním životě v base.
O proti tomu druhá dějová linka je důkazem, že i malé a nešťastné kriminální případy jsou bohužel také případy. A to je další autorovo plus. Že nemusí mermomocí vytahovat další a další "Bestie" z rukávu.
Pátou hvězdu jsem nedal proto, že odhalené zločiny související s případem z vězení se mi zdají na naše poměry přepálené.
tomdra
  27. 5. 2012, 14:27
Další skvělí příběh detektiva Richarda Krauze plus příběh vězně Kamila Puskailera. Jako vždy od začátku do konce moc napínavé.
wendel
  9. 7. 2016, 9:34
Na tuhle knihu padla moje ruka v knihovně spíše náhodou. Bez nějakých očekávání jsem to přečetl a musím říct, že je to poměrně slušný detektivní příběh.
Asi nejlepší části jsou Puskailerův život před zatčením a pak také jeho pobyt ve vězění.
Za mne solidní 3/5.