Falešné zásnuby

Domino - 2006
ISBN: 80-7303-279-1

Domino (2006) 80-7303-279-1 270

Rok 1763.
Genova Smithová je sice prostého původu, ale díky svému důvtipu se stala společnicí dvou vysoce postavených dam. Doprovází je i na sídlo markýze z Rothgaru, kde hodlají strávit vánoční svátky v urozené společnosti. Cestou se potkávají s markýzem z Ashartu, mužem, jenž vstupuje do snů mnoha dam. Genova by si na něj neodvážila ani pomyslet, ale dílem náhody je spatřena v markýzově objetí. Její pracně získané postavení ve společnosti se otřese v základech… Ashart se jako prvý gentleman rozhodne hájit Genovinu čest, a tak ji prohlásí za svou snoubenku. Předstírané city však záhy začnou přerůstat v něco docela jiného a Ashart se ocitá před nesnadnou volbou - má jít za hlasem svého srdce, jež v Genově poznalo osudovou ženu jeho života, anebo poslechnout rozum, který mu velí oženit se s bohatou nevěstou a vyřešit tak nedobrou finanční situaci své rodiny? (Založil/a: Martina)

Bloodym
  16. 12. 2013, 17:19
Tuto knihu jsem četla jako první ze série Mallorenových a nedoporučuji, postavy jsem neznala a měla jsem v nich celkem zmatek. Aůle upřímně, příběh Asharta a Genovy byl i tak poněkud podivný a moc mě nebavil.