Hříšná dáma

Poprvé vydáno celosvětově: 1997

Domino - 2005
ISBN: 80-7303-248-1

Domino (2005) 80-7303-248-1 314

Londýn 1762. Lady Elfled má pocit, že všichni kromě ní vedou vzrušující a zajímavý život. Touží po chrabrém rytíři, který by prozářil šeď jejích dnů. Vysněný muž však stále nepřichází, a tak se Elfled rozhodne pomoci osudu. S přítelkyní vyrazí na maškarní bál do Vauxhallských zahrad a upíná se k naději, že právě nastal večer, na který nikdy nezapomene…
Nezapomenutelný večer vskutku nastal, ale s jejími představami se moc neshodoval. Čirou náhodou totiž vyslechla rozhovor týkající se velezrady, a protože byla odhalena, ocitla se tváří v tvář hrozbě smrti.
Zachránil ji až hrabě z Walgravu a Elfled, stále ještě maskovaná, s ním strávila noc plnou vášně. Mezi Walgravem a rodem Mallorenů ovšem zuří letitá nenávist, a když hrabě zjistí Elfledinu totožnost, nechce s ní mít nic společného. Elfled se však již rozhodla: buď přítažlivého šlechtice získá, anebo zůstane navždy sama. (Založil/a: Martina)

Bloodym
  16. 12. 2013, 17:11
Můj nejoblíbenější díl ze série o Mallorenových. Fort Walgrave trpí depresemi po smrti otce (zemřel v domě Mallorenových) a má pocit, že život nemá smysl. Tedy do okamžiku, kdy potká dámu v rudém. Fort se na můj vkus moc dlouho rozhoupával k rozhodnutí. Elf mi byla sympatická, byla inteligentní a život, ve kterém měla rozhodovat jen o barvě svých šatů ji nudil. Rozhodně se nebála vzít věci do svých rukou a Forta jednu část knihy slušně uháněla. opravdu zábavné čtení