Nespoutaná dáma

Poprvé vydáno celosvětově: 1993

Domino - 2004
ISBN: 80-7303-205-X

Domino (2004) 80-7303-205-X 337

Anglie, někdy kolem roku 1750. Lady Chastity Wareová je odhodlána pomoci své ovdovělé sestře s dítětem, a tak neváhá sáhnout k naprosto zoufalému činu: v mužském převleku přepadne kočár. Navzdory jejímu toužebnému přání však uvnitř nesedí postarší šlechtic nebo zámožný kupec, nýbrž arogantní aristokrat Cynric Malloren.
Chastity nemůže tušit, že její zajatec má za sebou několik nudných měsíců, během nichž se zotavoval z válečného zranění, a přepadení pro něj tudíž představuje vítané zpestření života - zvláště když je na první pohled zřejmé, že drzý loupežník je ve skutečnosti půvabná žena.
V opuštěném sídle, kam Chasity svého zajatce dopraví, se do sebe nesourodá dvojice zamiluje. Všechno jako by však hrálo proti nim - Chastitin otec by nikdy nesvolil ke sňatku své dcery s mužem z rodu Mallorenů, a pro Cynricova vlivného bratra je zase nepřijatelná myšlenka, že by se k nim měla přivdat žena s tak pošramocenou pověstí, jakou má Chastity… (Založil/a: Martina)

Bloodym
  16. 12. 2013, 17:01
Rothgarovi Chastity nevadí, ale to jen tak na okraj. Proti hlavním hrdinům nic nemám. Co mi vadilo je to, že se v knize na krátkém časovém úseku stane moc věcí. Lepší by bylo, kdyby v příběhu bylo méně zvratů a příběh byl více propracovaný