Jak se věci mají

Podtitul: Současný úvod do Buddhova učení

Nezjištěno / Jiné - 2009
ISBN: 80-903821-1-8

Nezjištěno / Jiné (2009) 80-903821-1-8 214

Stručný a úplný přehled celé šíře Buddhových nauk. Kniha vznikala v průběhu dvaceti let za spolupráce mnoha žáků. Meditace v ní obsažené pomáhají přemenit pojmy v přímou zkušenost. Tato kniha je úvodem do Buddhových učení, která lama Ole Nydahl představuje moderním jazykem.
Vydal: Bílý deštník

RockWagram
  21. 5. 2013, 18:48
Pěkná ,,přířučka'' pro začínající buddhisty tzv. Diamantové cesty. Líbí se mi, že se Lama Ole snažil být opravdu objektivní. Jen bych rád zdůraznil jeho slova o tom, že - Pro toho kdo dokáže udržovat a používat čistý pohled - je meditace na učitele nejrychlejší cestou k osvícení. Je sice hezké a bezpochyby přínosné ztotožňovat svou podstatu s podstatou učitele (či podstatou buddhy). Pro zmateného západního člověka, který neví proč měl vlastně včera špatnou náladu to ale žádný pokrok znamenat nebude...
Martin Kollmann
  29. 8. 2014, 14:17
Knihu mi doporučili v centru Buddhismu diamantové cesty. Takže dopředu jsem věděl, co od ní očekávat. Je to celkové shrnutí buddhismu, zatím mám přečteno jen jednou, ale chystám se na ní znova.