12 kroků k syrové stravě

12 kroků k syrové stravě

Nezjištěno / Jiné - 2011
ISBN: 978-80-7349-203-8

Nezjištěno / Jiné (2011) 978-80-7349-203-8 272

V tomto přepracovaném vydání vysoce oceňované knihy Dvanáct kroků k syrové stravě uvádí autorka Victoria Boutenková mnohé výhody čerstvé stravy oproti vařenému jídlu. Vychází z nejnovějšího vědeckého výzkumu, vyvádí čtenáře ze „ závislosti na vařené stravě“ a provází ho fyzickou, psychologickou a duchovní fází životního stylu založeného na syrové stravě. Boutenková se také zabývá praktickými aspekty, poskytuje užitečné rady a nabízí různé strategie usnadňující přechod na nový, zdravější, způsob života. Kniha Boutenkové obsahuje řadu odborných znalostí a je psána poutavým stylem, což z ní činí užitečnou pomůcku jak pro lidi, kteří již dlouho žijí na syrové stravě, tak i pro ty, kteří se teprve o zdravý životní styl začínají zajímat. „Skvělá kniha plná užitečných informací pro všechny, kdo usilují o hlubší pochopení vztahů mezi nutričními faktory a optimálním zdravím. Victoria Boutenková si klade správné otázky a zkoumá všechny cesty, které by mohly vést k novým odpovědím. Její závěry jsou pozoruhodné, často i překvapivé a v každém případě vždy vnášejí do problematiky jasno.“

whack
  4. 6. 2015, 19:46
Inšpiratívne čítanie, ktoré každopádne podporí každého, kto prechádza na vitariánsky štýl stravovania. Kapitoly o zelených smoothies potešia, no niektoré kapitoly boli zas možno trošku prikrášlené, autorka vitariánom pripisuje skoro nadprirodzené schopnosti. Aspoň mne to párkrát tak prišlo. A chýba mi tam pár viet o etických stránkach vitariánstva, lebo autorka rozoberá výlučne zdravotné stránky. Inak zaujímavá kniha, ktorá sa dobre číta.
Lilienn
  22. 1. 2014, 7:18
Kniha velmi inspirativní, která mi určitě ovlivnila život. Bohužel však nemůžu říct, že jsem věřila všemu, co jsem v ní našla, stejně tak pochybuji nad přesností překladu. Ani pravopisné chyby mě příliš nepřesvědčily o pravosti informací. Ale toto není neobvyklé u tohoto typu literatury. Každopádně když si člověk odmyslí a nevěnuje se těm pasážím, které nejsou příliš věrohodné, celkové sdělení knihy je jasné. V živé stravě je život, to jediné pravé pro lidské tělo a jeho zdraví. Nemůžu říct, že jsem schopná v momentě přestat jíst vařené jídlo (čímž není kniha na vině), ale určitě mě v tomto směru velmi obohatila. Přečíst určitě doporučuji.