Záhadné policejní případy

Záhadné policejní případy Originální název: Záhadné policejní případy

Baronet - 2011
ISBN: 978-80-7384-369-4

Baronet (2011) 978-80-7384-369-4 312

Do této knihy autor shromáždil skutečné kriminální příběhy, odehrávající se na různých místech a v různých dobách, které však spojuje fakt, že zůstaly tak či onak nedořešené. Policejní vyšetřování bylo sice uzavřeno a soud vynesl odsuzující, či naopak osvobozující rozsudek, ale pochyby zůstaly nerozptýleny. A nejednalo se o žádné vesnické banality, ale o skandály či ututlané skandály první velikosti. Ať už se jedná o záhadné vraždy z prostředí papežského stolce, velkého byznysu či vrcholné politiky, každý z příběhů je díky autorovým celoživotním zkušenostem a jeho unikátnímu archivu dokonale zpracovanou detektivkou.

vladislaus
  5. 11. 2013, 16:20
Fascinuje mne velmi podrobné líčení zde uvedených případů, včetně dialogů zúčastněných osob. Buď má autor vynikající fantazii, nebo velice důkladně probíral dokumenty. Ale co říci ke kapitole o vraždě papeže Jana Pavla I., která byla určitě napsána v době totality. jak mohl komunistický novinář získat přístup k vatikánským protokolům a protokolům FBI?