Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Ve znamení hada

80%
4 4
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Ve znamení hada
Autor:
Originální název: Boudica: Dreaming the Serpent Spear
Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Nejnovější vydání:
Mladá fronta - 2011
ISBN: 978-80-204-2333-7
Počet stránek: 540
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 6x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 4x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Mladá fronta (2011) 978-80-204-2333-7 540

Píše se rok 60 n. l. a v Británii okupované Římem již dvě desítky let doutná vzpoura kmenů proti nelítostným a nenáviděným pánům. Poté, co byla Boudica, právem krve vládkyně Icenů, zbičována a její dcery znásilněny při trestné výpravě nenasytného správce daní, není cesty zpět.
Boudičin syn Cunomar v mladickém vzdoru zapálil strážní věž. Řím se dopustil strategické chyby: nový místodržící vytáhl v čele legií na západ, aby zničil posvátný ostrov druidů Monu, a hlavní město zůstalo bez ochrany, vydané na milost dvaceti tisícům bojovníků toužících po pomstě. Vypálit metropoli však nestačí, aby římští vojáci z Británie odešli navždy.
Boudica, Ta, která přináší vítězství, však musí udělat víc než jen stanout v čele vojska kmenů a vést je proti Římu. Musí najít lék na rány, jež jsou hlubší než ty, které po sobě zanechávají meče a oštěpy Římanů. Musí zachránit zemi a své nejbližší.
Ve znamení hada je poslední román barvité čtyřdílné ságy Mandy Scottové, která pojednává o vzpouře britských kmenů proti Římu. Čtenář se znovu ocitá ve světě věštců a bojovníků, v zaniklém světě, kde čest a statečnost platily víc než hmotné statky, ve zmizelém světě, který si svá tajemství odnesl s sebou do říše stínů, ale ani po stovkách let nás nepřestává vábit.

(více)  
Manda Scott Manda Scott
*??.??.1962

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
80% 80% 80% 80% 80%
  17. 1. 2014, 19:46
Závěrečný díl historické ságy o Boudice přináší vyvrcholení jejího protiřímského boje. Nový místodržící se rozhodne vyvrátit kult keltských druidů v Británii, a proto vytáhne s legiemi proti ostrovu Mona, sídle věštců. Pokud by se mu to podařilo, odpor britských kmenů by ztratil duchovní zázemí, protože druidové velmi posilovali vědomí svobody a neustále hnali keltské bojovníky do útoku proti Římanům.
Ve stejné době se ale Boudica konečně rozhodne zaútočit proti římským opěrným bodům a zničit i hlavní římské město Camulodunum.
Povstání se rozhoří a k Boudice se připojí většina britských kmenů. Římský místodržící Suetonius Paulinus však přeruší dobývání Mony a vytáhne povstalcům vstříc. Konečné rozhodnutí padne v bitvě.
Sága o Boudice je úžasné čtení. Vytknout mohu snad jen přílišnou pozornost věnovanou věšteckým schopnostem a praktikám (autorka se sama aktivně věnuje šamanským rituálům či výkladu snů). Drobné odlišnosti od obecně uznávané historie lze přičíst snaze upravit děj do logických souvislostí - autorka to ostatně částečně vysvětluje v závěrečných poznámkách. Ostatně z této doby není dostatečné množství průkazných látek, aby bylo možné bezpečně tvrdit, že se historie udála jinak, než jak se píše v románě.
V každém případě jde o mimořádně zdařile napsanou ságu o počátcích římské okupace britského ostrova.