Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Jordánsko

80%
4 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Jordánsko

Podtitul: Lonely Planet


Originální název: Jordan

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Svojtka & Co. - 2009
ISBN: 978-80-256-0272-0
Počet stránek: 368
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Svojtka & Co. (2009) 978-80-256-0272-0 368
Svojtka & Co. (2007) 978-80-7352-468-5 296

Průvodce seznamuje se starověká městy, pouštní krajinou a krásným mořem Jordánska. Nabízí také bohatý přehled aktivit a dobrodružných výletů za hranice turistických oblastí Petry, Wádí Ram a Mrtvého moře. Pěší turistika, horolezectví, výpravy na velbloudech a s auty 4x4 –je tu dnes více dobrodružství, než na kolik ho měl čas Lawrence z Arábie. Petra podrobně: hlavní zajímavosti, trekové trasy a jak se dostat mimo stopy davů turistů. Možnosti ekoturizmu: rozsáhlý popis vzorové Přírodní rezervace Dána, včetně tipů, jak utratit peníze tak, aby to stálo za to. Relaxujte po vzoru Kleopatry a Héróda Velikého, kteří poznali léčivé účinky skvělých lázní v okolí Mrtvého moře. Spěte pod hvězdami a zažijte legendární beduínskou pohostinnost, anebo si dopřejte komfort pod střechou: každý přehled ubytování je nabitý širokou škálou možností. Usnadněte si cestu – tipy na překračování hranic, přístupu k internetu, digitální fotografii a dopravní spojení.

(více)  

Štítky

více  
Bradley Mayhew Bradley Mayhew

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Ducii
80% 80% 80% 80% 80%
  19. 11. 2013, 15:48
Rozhodně je průvodce pro delší pobyt v Jordánsku potřeba.. i pro kratší. Orientace pro našince, ale i místní tu není snadná kvůli způsobu, jakým se pojmenovávají ulice - nemluvě o tom, že se často užívá více názvu. Takže moje tohle je rozhodně má bible při mém tříměsíčním pobytu v Jordánsku. Čím více tuto knihu ovšem užívám, tím více si všímám chyb. Chyby jsou hlavně v mapách - některá místa jsou úplně jinde v mapě, než ve skutečnosti (např. hotel Sydney v Ammánu, nebo knihkupectví Al Aulama), celkově mapy v průvodci nejsou moc dobré - snaha natrefit na Rainbow street dle mapy skončila dvakrát katastrofou. Co mi dále vadí jsou legendy přímo v mapě, což zakrývá docela důležitá místa např. mapa na straně 98 skrývá dost podstatný první kruhový objezd respektive skrývá přesně tu část mapy, kterou nejvíce potřebuji. Nicméně pořád lepší špatná mapa než žádná mapa:-)
Co se cen týče - ty jsou samozřejmě už úplně jinde. Není divu zdražuje se tu dvakrát do roka, takže ceny hotelů se dost zvedly, totéž platí o cenách restaurací a samozřejmě taxi šlo dost nahoru. Nicméně na to v průvodci upozorňují.. málokdo ale asi čeká, že to tak moc stoupne:-D
Další věc - doplnění pro případné cestovatele - Nymfeum v Ammánu se nezdá úplně přístupné. Co se muzea politického života týče, tak to se jmenuje Muzeum parlamentního života a mnohem lepší označení, než že se nachází nedaleko irácké ambasády by bylo, že se nachází na mnisterstvu kultury.
Tolik asi pár připomínek k sekci Ammán, jinak si myslím, že je to určitě užitečný průvodce, na lepší k Jordánsku jsem nenarazila.