Prodavač snů - Povolaný

Prodavač snů - Povolaný

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-2857-0

Knižní klub (2011) 978-80-242-2857-0 256

Uznávaný lékař, spisovatel a univerzitní profesor Augusto Cury napsal velký příběh, který se stává oslavou obyčejných lidí, kteří se nebojí jít za svým snem, přestože při hledání lásky sklízejí posměch a setkávají se s nepochopením. Bestseller tohoto brazilského autora učí, že každý člověk je složitý vesmír, a proto zasluhuje obdiv. Kniha nadchla už miliony čtenářů díky hluboké lidské moudrosti příběhu i osobitému humoru.

Augusto Cury Augusto Cury
*02.10.1958

Franny_Glass
  18. 4. 2011, 15:17
Tak nevím. Další z řady knížek, jaký psal třeba Coelho. Na každým řádku musí být za každou cenu nějaký velký poselství a hlavní hrdina v roli mesiáše.. Já mu to prostě nevěřím. Dobré možná pro ty, co jsou na rozcestí a neví, co se sebou dál. Takový to možná může nakopnout. I když ani tomu moc nevěřím. Imho přeceňovaná knížka. Zcela zbytečně.
Lucielle
  23. 8. 2013, 22:14
Samotný příběh knihy nebyl nikterak úchvatný a možná bych knihu i odložila, kdybych ovšem hned v začátku nenarazila na jednu velmi zajímavou a pravdivou myšlenku, která mě nevědomky uvrhla do asi půlhodinového zamyšlení. Když jsem se poté vzpamatovala s pocitem, že jsem právě přečtenou věc dostatečně rozebrala ze všech stran, řekla jsem si, že to s knihou zkusím ... a nelitovala jsem. Nemyslím si, že kniha je plná velkých poselství, jak tady někdo psal. Právě naopak. Jsou to zamyšlení nad běžnýma věcma z úplně jiného úhlu pohledu. Líbilo se mi, jak Prodavač snů komunikoval s lidmi a jak jim uměl na cokoliv odpovědět a argumentovat, tohle umění bych jednou chtěla ovládat. Kniha mi dala opravdu hodně, .... aniž bych to po přečtení prvních pár stran tušila.
monika100
  4. 11. 2012, 18:11
Bez ohledu na řadu úspěchů, každý jednou prohraje. Nikdo nemá záruku, že každý den bude nebe bez mráčku, nikdo se navždy neplaví v klidných vodách. Některým ztrátám lze předejít, jiným nikoliv.Prodavač snů učí žít tak, abychom nepopírali to, jací skutečně jsme.
gggulas
  25. 7. 2011, 17:37
Když si vzpomenu, že jsem si tuto knížku na základě referencí, chtěla koupit, tak jsem opravdu ráda, že jsem něco takového neudělala. Knížka mě absolutně nechytla a jsem ráda, že jsem si ji jen vypůjčila. Nedokázala jsem ji ani dočíst (a to je u mě už co říct) a odložila ji. Možná někdo snese, že na každém řádku má být nějaké poslání v životě, ale mě duchovní tématika opravdu říká máloco a kniha mě proto nenadchla.
evii
  8. 10. 2012, 22:13
Kniha plná hlubokých a těžkých myšlenek, které jsou ve své podstatě velmi jednoduché. Docela jsem si při čtení popřemýšlela o životě.... a to trochu jinak, než obvykle, což je pro mě přínosné :)