Rytíř ve zlaté zbroji

Baronet - 2008
ISBN: 978-80-7384-132-4

Baronet (2008) 978-80-7384-132-4 400
Baronet (1995) 80-85890-41-0 396

V průběhu prázdninového výletu do Anglie zradí Dougless Montgomeryovou její milý a ona se ocitá bez prostředků ve starobylém venkovském kostelíku. Bezradně se rozpláče na náhrobní desce sira Nicholase Stafforda, popraveného roku 1564, a její zoufalství jej dokáže přivolat přes propast času. Brzy se však ukáže, že sir Nicholas potřebuje pomoc ještě více. Je falešně nařčen, obviněn královnou Alžbětou ze zrady a odsouzen k smrti. Pro jeho záchranu se Dougless vydává za ním do hlubin věků, kde prožije milostné dobrodružství, které její srdce poznamená na celý život. Cyklus rodu Montgomeryů. (Založil/a: Martina)

Bloodym
  10. 12. 2013, 11:07
Asi nejhezčí kniha Jude Deverauxové. Nejvíc se mi líbila část příběhu, kdy se Douglass dostane za Nicholasem do minulosti. Oceňuji netradiční konec, který je vlastně šťastný, ale ne tak, jak se očekávalo.
welink
  1. 1. 2013, 16:17
Tuto knihu jsem poprvé přečetla před několika lety, když jsem neznala jinou autorku než Lenku Lanczovou. A moc se mi líbila, bylo to pro mě něco nového a námět mě přímo nadchl. Nedávno jsem si na ní znova vzpomněla a dala se do čtení. Přečetla jsem jí jedním dechem a myslím, že se k ní opět někdy vrátím. Taková příjemná oddychovka. Nebyla to jediná kniha, kterou jsem od této autorky přečetla, ale líbila se mi nejvíce. Co se týká autorky asi patří k mé nejoblíbenější co se týká tohoto stylu psaní.
Bella_07
  6. 4. 2013, 19:14
Knížka mě velice mile překvapila. Celkově mám knihy s cestování v čase ráda ale tady se oba dva hlavní hrdinové potýkají s dobou toho druhého a to je zase něco nového. Knížka má vtipné i smutné okamžiky, jako každý správný román a oba hlavní hrdiny si zamilujete :)A ani konec není to klasické klišé...