Dunwichská hrůza

Dunwichská hrůza Originální název: El Horror de Dunwich

B4U Publishing - 2008
ISBN: 978-80-903850-8-5

B4U Publishing (2008) 978-80-903850-8-5 79

Wilbur Whateley, předčasně vyvinutý, obludný syn jedné z osamělých dunwichských rodin uchovává část úděsného tajemství zakázané knihy Nekronomikonu. Tajemství, jež bezpochyby nesmí být vyjeveno lidem: armády zla přežívají a mohou být přivolány zem. Jakmile by byly jednou vypuštěny, na světě vezdejším by vypukla apokalypsa. (Založil/a: Judyth)

Lecter
  18. 11. 2015, 17:30
V tomhle žánru nejlepší z povídek,které jsem od Lovecrafta četla.Ilustrace doplňují pocit hrůzy a strachu z něčeho,co nemáme právo povolávat.
Draconian
  28. 8. 2011, 17:41
Atmosféra je naprosto podmanivá. Toto dílo mě vlastně k Lovecraftovi přivedlo a myslím, že je jeho výstavním kouskem. Navíc naprosto dokonalé ilustrace Santiaga Carusa, které jsou vodou na mlýn čtenářovi představivosti.
Tomáš Fiurášek
  28. 8. 2014, 23:00
Nechápu, jak tohle dílo někdo může negativně hodnotit.
Tolik hrůzy jsem dlouho nezažil. Začalo to záhadně, pokračovalo stupňováním plné napětí, šílenství a hrůzy. Při blížení se ke konečným stránkám, mi srdce opravdu rychle tlouklo a chlupy stály. Mrazení v zádech se konalo téměř celou dobu příběhu, ale nyní zesílilo...skvělý dojem z příběhu.
Hodně mne také zaujala ona mytologie, jejíž kousek byl v knize popsán. Naprosto dokonalé, pro opravdové milovníky hororu, rozhodně doporučuji. Lovecraft je mistr. Plný počet bodů.
Weetr
  26. 1. 2013, 11:01
Četla jsem ji už kdysi dávno. Jediné, co ve mně zůstalo po dočtení této rádoby "strašidelné" knihy, je to, že si z ní téměř nic nepamatuji. Nebála jsem se, že bych umřela leknutím při čtení, spíš jsem se bála, že umřu nudou... Nepředstavitelných 80 stránek žvástů a keců o ničem. Jedno plus je za docela obstojné ilustrace. Což by ale mělo být u knihy druhořadné, podstatnější je vždy obsah, který zde ale jaksi chybí.
nečik
  26. 8. 2011, 11:43
Téměř 80 let staré dílo na mě dýchlo onou atmosférou dávných časů, kdy si děsivé příběhy lidé četly pod světlem petrolejových lamp. A musím říct, že i přes časovou propast je to kniha velmi originální. Lze v ní vystopovat mnoho prvků, které používá moderní literatura zaměřená na hororový žánr. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykl na starší slovní obraty, ale stálo to za to. A navíc kniha je obohacena fantastickými kresbami argentinského malíře Santiaga Carusa, které jsou až neskutečně hrozivé.
Jetelik
  17. 8. 2010, 12:10
Brilantní horor ze starých časů. První povídka od Lovecrafta, kterou jsem kdy četl mě utvrdila ve vůli přečíst další kusy z jeho díla a stát nse nakonec jeho sběratelem. V tomto vydání navíc obdrží čtenář i bonus v nádherně hororových ilustrací podtrhující dojem z četby.
sharky95
  10. 3. 2014, 22:03
První polovina výborná. Atmosféra starých horrorů s jednou podivnou rodinou, která provozuje černou magii - skvělá. Ale pak se to zvrtlo v druhořadé fantasy, ale s překvapením, co se týče příšery. Chápu, že tehdy to lidi děsilo, ale dneska to neobstojí. Každopádně už jen za tu první polovinu dám Lovecraftovi šanci a uvidím.
piratmartin
  8. 3. 2013, 8:13
První půlka knihy dobrá, dobrá atmosféra, ale když se tam od půlky objevil Yog-Sothoth,tak už to tak atmosferický nebylo, ani moc napětí. Dal bych 3 hvězdy, ale za nádherné ilustrace sem musel prostě dát ještě jednu hvězdu navíc.