Tajná služba v akci

Naše vojsko - 2010
ISBN: 978-80-206-1108-6

Naše vojsko (2010) 978-80-206-1108-6 284
Naše vojsko (1994) 80-206-0329-8 160

Od prvého německého vydání Gehlenovy knihy již uplynuly více než tři desítky let, ale přesto zůstává svou autenticitou a bezprostředností vynikajícím pramenem poznání většinou hluboce skrytých proudů německých i světových dějin.

Willhelm Reinhard Gehlen Willhelm Reinhard Gehlen
*1933

mi-ib
  19. 5. 2016, 7:02
Tato kniha nesplnila vůbec má očekávání. Od názvu „Tajná služba v akci“ jsem si sliboval poodhalení praktik tajné služby získávání tajných informací. To se v knize nikterak neobjevuje. Ve skutečnosti jde o vychloubačské Gehlenovo dílo, jak věděl vždy vše nejlépe, ale ostatního neposlouchali a proto Hitler prohrál válku. A poválečná část je ještě mnohem nudnějším, která se omezuje spíše jen boj s byrokracií. Pokud Vás zajímá historie německé tajné služby včetně všech nudných faktů, tak je tato kniha právě pro Vás. Přiznávám, přečet jsem knihu tak z poloviny. Po prvních 150 stránkách už jsem to nevydržel a začal nudné části přeskakovat a de facto se dá říci, že jsem to přeskočil až na konec.