Hledání štěstí - Rané a nevydané prózy

Hledání štěstí - Rané a nevydané prózy

Čas - 2010
ISBN: 978-80-87470-11-4

Čas (2010) 978-80-87470-11-4 144

Také juvenilie Charlotte Brontëové se až dosud nedočkaly českého vydání – a vzhledem ke kráse pohádkového příběhu Hledání štěstí, jejž napsala v pouhých třinácti letech, je to opravdu s podivem. Uvádíme také tři dojemné texty, věnované památce jejích sester Emily a Anne a pseudonymům Currer, Ellis a Acton Bell, pod nimiž tato sesterská trojice vydala svá první díla.

Bloodym
  3. 12. 2013, 12:18
Povídky Jane Austenové jsou stejně příjemné a čtivé jako její romány. I v těchto krátkých kouscích je vidět její talent. A přestože muži se většinou jména Jane Austenová děsí, její díla právem patří mezi klasiku.
fifakovaterka
  28. 9. 2015, 23:26
Skvěle se mi to četlo. Mám ráda spisovatelský um Jane Austenové a hlavně její styl psaní, ale přeci jen nedokončené povídky mě nijak neoslovily. Škoda, že nebyl čas je dokončit, protože by to byla určitě zase jedna z jejích skvělých knih, ale takhle je to nuda.