Goth

Goth Originální název: Goth

Volvox Globator - 2009
ISBN: 978-80-7207-744-1

Volvox Globator (2009) 978-80-7207-744-1 374

Magicky čtivý debut z temného pera mladého amerického autora Ravena Digitalise. Průvodce světem gotické subkultury zahrnující historické pozadí tohoto soudobého hnutí, obšírnou psychologickou analýzu gotikova nitra a zároveň populárně naučné čtení zaměřené na módu, líčení a hudební orientaci v rámci teto kontroverzní komunity. Na své si přijdou ortodoxní přívrženci i ti, kteří u brány do temného království teprve postávají. S četnými černobílými fotografiemi v textu. (Založil/a: Judyth)

#magie

Romanka
  19. 2. 2015, 9:27
Jelikož jsem se jednu dobu o tuto subkulturu docela zajímala, na tuto knihu jsem se těšila, že konečně někdo něco kloudného k tomuto tématu napíše, ale osobně jsem byla zklamaná. Málo tam autor řeší historii (80. léta, Batcave, skupiny jako Sisters of Mercy, Siouxie atd. - pouze povrchově zmiňuje) a zabývá se spíše oblékáním, typy líčení a magií, kterou považuji jako okrajovou součást, kterou ne každý provozuje. Dbá spíše na vzhled členů, než na duši, a historii tohoto hnutí. Ale je to jeho osobní pohled na věc, který se jen neshodoval s mým, čekala jsem něco jiného. Knihu o tomto tématu by měl spíš napsat někdo, kdo je z kolébky této subkultury, kdo má k tomu blíž, tak třeba se dočkáme zpracování tématu od někoho jiného.
moonchild
  15. 8. 2013, 15:05
MI se tato kniha líbila.Zkoušela jsem meditaci s andělem smrti a byla to fakt síla.Líbilo se mi taky jak rozdělil gotiky do ruzných škatulek.
Nikk
  5. 3. 2012, 16:56
Galeana: Ano, taky tam máš napsané: "Magická stránka temné kultury". I na konci knížky ještě tyto slova zdůrazňují. Ovšem v některých směrech s tebou souhlasím.
Galeana
  28. 8. 2010, 21:22
Kniha je rozhodně (jak je napsáno v doslovu) subjektivním pohledem jednoho člověka na danou subkulturu. Více se zaměřuje na magii, než na znaky gotického hnutí. Sice je psána "pro pokročilé", ale zároveň vysvětluje nejzákladnější věci ohledně magie a to někdy i nepřesně. Některé kapitoly (viz. Drogy) jsou snad pro 13-ti leté. Také je na knize znát původ autora...američané mají na věci trochu jiný pohled.