Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Gomora

81%
4 43
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Gomora
 Všechny obaly
Gomora
 Všechny obaly
Originální název: Gomorra
Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Paseka - 2012
Počet stránek: 256
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Paseka (2012) 256 brož.
Paseka (2008) 978-80-7185-918-5 267

Odvážné svědectví sedmadvacetiletého italského novináře o nemilosrdném světě současné neapolské mafie a ničivých důsledcích jejího působení v řadě oblastí domácího i mezinárodního průmyslu, obchodu a veřejného života zaujme zasvěceným a detailním vylíčením brutálních praktik organizovaného zločinu a portréty jeho aktérů, ale i bezprecedentním osobním nasazením a statečností svého autora. Ve svém úsilí proniknout do zákulisí působení camorry se Saviano mimo jiné nechal najmout jako pracovní síla nelegální čínské textilní dílny, působil jako stavební dělník a číšník a postupně shromáždil řadu poznatků o aktivitách mafiánských kruhů ve sféře průmyslu, stavebnictví, obchodu s drogami či nezákonné manipulace s průmyslovým odpadem a jedy. Jeho strhující i alarmující výpověď, obsahující řadu konkrétních údajů o špičkách klanů camorry a jimi řízených vraždách a dalších zločinech, se záhy po svém vydání v Itálii stala bestsellerem, vyvolala značný ohlas i v mezinárodním měřítku a v současnosti se překládá do osmnácti jazyků. (Založil/a: magda.smilkova)

(více)  
Roberto Saviano Roberto Saviano
*22.11.1979

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Niaro
100% 100% 100% 100% 100%
  29. 5. 2012, 17:11
Je pravdou, že autor napsal tuto knihu z vlastního pohledu, tedy nevyhnul a ani se nemohl vyhnout osobnímu citovému zabarvení. Toto citové zabarvení, však nesnižuje výpovědní hodnotu. V jednotlivých kapitolách popisuje takové zvěrstva a nelidskost, že to si snad ani nemohl vymyslet. Je pravdou, že v románovém zpracování by tato kniha byla čtivější, ale na úkor věrohodnosti.

Tato kniha popisuje reálné praktiky mafie (přímo největší italské organizované "skupiny" Camorry) a je výpovědí očitého svědka. Tudíž není vhodná pro ty, kteří hledají dalšího Kmotra, nýbrž pro ty kdo hledají, alespoň trochu důvěryhodný informační zdroj o fungování organizovaného zločinu.
Knapcova
100% 100% 100% 100% 100%
  27. 9. 2012, 15:40
Tato kniha získala mé sympatie, hlavně kvůli tomu, že Roberto bez servítek popisuje situace tak, jak to viděl - až z toho jde mráz po zádech. Mám ráda knihy podle skutečné události a toto je jedna z nich.
vojtech.kucera
60% 60% 60% 60% 60%
  19. 10. 2011, 18:47
Tak nevím. Vidím několik pětihvězdičkových hodnocení. Já se na Gomoru pětihvězdičkově těšil, ale už skutečnost, že je v knihovně řazena mezi literaturou faktu, mě trochu zklamala. Myslím, že by mnohem výmluvnější bylo zpracování do románu, než jen přehlídka faktů a zamyšlení - ač sebevýmluvnějších.
Tomas Hlavsa
80% 80% 80% 80% 80%
  13. 12. 2015, 22:53
Právě jsem dočetl knihu, která se vůbec nehodí k Vánocům, protože je brutální, šokující a vůbec nechutná sladce jako cukroví. A kromě toho už asi nikdy nepojedu do Neapole a blízkého okolí. Kniha se jmenuje Gomora a napsal ji Roberto Saviano. Neapolská mafie mu slíbila za napsání knihy smrt do konce tohoto roku. Nevím, co cítíte, když si takovou větu přečtete (bezbřehá beznaděj? šok? rozhořčení?), ale zkuste to ještě jednou. Mafie mu slíbila ...
Kombinací románu a faktografické publikace vzniklo neobyčejné dílo vycházející z osobní znalosti a zkušenosti, ze kterého mrazí v zádech. Mrazivější o to více, že nejde o fikci. Popisuje reálné praktiky camorry, neapolské mafie, která zavraždila za necelých 30 let víc než tři a půl tisíce lidí. Popisuje mechanismy její ekonomické moci a fungování, devastující působení mafie na společnost, prorůstání mafie do místních samospráv a do politiky obecně. Opravdu velmi zneklidňující četba, ale právě proto doporučuji. Proto, aby se vědělo.
Lycantroph
100% 100% 100% 100% 100%
  24. 1. 2013, 2:03
..zatim nejlepsi reportaz, kterou jsem cetl..perfekne poskladano, jak vlastni zazitky, tak informace z vysetrovacich materialu a v neposledni rade ekonomicky rozbor..navic nutno smeknout pred odvahou autora..